"Spowiedź heretyka" - Adam Nergal Darski


Swego czasu dosyć zrobiło się dosyć głośno w naszym kraju o zespole Behemoth. Wcześniej tylko fani muzyki metalowej znali postać, jaką jest Adam Nergal Darski. Wielu osobom skojarzył się od razu ze złem wcielonym, inni ujrzeli w nim ciekawego człowieka. A jaki jest naprawdę? Możecie się tego dowiedzieć sięgając po książkę „Spowiedź heretyka”.

Na tylnej okładce możemy przeczytać słowa „Wywiad – rzeka”, które idealnie opisują ową książkę. Nie jest to wywiad, który tyczy się tylko jednego tematu związanego z muzykiem, wręcz przeciwnie. Myślę, że spokojnie możemy nazwać ją biografią, gdyż poznajemy Adama z różnych perspektyw, poznajemy całe jego życie oraz zachowania w różnych sytuacjach. Tematy są naprawdę różne – zwykłe codzienne życie, zainteresowania, wykształcenie, rodzina, dom, przyjaciele. Ciężko jest mi znaleźć dziedzinę, która nie została tutaj poruszona.

Oczywiście dla wielu osób najciekawszymi tematami związanymi z Nergalem są: jego związek z Dorotą Rabczewską, choroba oraz udział w programie telewizyjnym The Voice of Poland. Oczywiście nie zabrakło tutaj poruszenia ich i przyznam, że faktycznie są ciekawie przedstawione. Na pewno z innej perspektywy niż zostało to podane w mediach. Kontrowersyjną tematyką są również poglądy religijne Nergala – „dewastacja” biblii poruszyła wiele ludzi i sprawiła artyście wiele kłopotów. Tutaj Nergal wyjaśnia jak ta sprawa wyglądała naprawdę.

Powiem szczerze, że ogromnym plusem tej książki jest szczerość – ta cecha po prostu aż od niej bije. Nie chodzi tylko o postać Adama, który naprawdę opowiada o sobie to, co uważa za słuszne i to, czym chce się z nami podzielić. Padają szczerze pytania i szczere odpowiedzi. Cieszę się również, że Nergal na pewne pytania odpowiadał z wyminięciem albo jasno mówił, że nie chce się tym dzielić z innymi – każdy człowiek ma prawo do prywatności i nie musi wszystkiego obnażać przed narodem. Podzielił się z nami tym, co uznał za ważne, pozostał przy tym bardzo szczery i to mu się chwali. Dodatkowo czuć w tej pozycji motywację do działania – jest to spowodowane głównie rozdziałem poświęconym chorobie, jednak naprawdę działa motywująco i zachęca do refleksji.

Pragnę również wspomnieć o cudownej oprawie graficznej – świetna okładka to jedno, ale środek książki jest jeszcze bardziej imponujący. Dawno nie spotkałam się z tak pięknie wydaną książką – mnóstwo zdjęć, zarówno z koncertów jak i z życia prywatnego muzyka, świadectwa, akty, dyplomy, zaświadczenia. Całość robi naprawdę piorunujące wrażenie i aż miło się ją trzyma w rękach.

Nie chcę tutaj opowiadać jeszcze więcej, co możemy znaleźć w tej książce, bo to nie o to chodzi. Osobiście uważam, że jest naprawdę znakomicie wydana, znakomicie napisana i przemyślana. I absolutnie moje zdanie nie ma związku z tym, że po prostu lubię Nergala jak i jego zespół. Myślę, że fani będą z pewnością zadowoleni, natomiast osoby, które uważają Nergala za zło wcielone, mogą się zszokować i powinni tę książkę przeczytać – zobaczą, że nie jest to tylko człowiek, który podarł biblię, ale że jest to wykształcony, oczytany, inteligentny i pewny siebie artysta, który kocha to, co robi.


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu:
_________________________________________________________________
Ależ ja się obijam oO Dwa tygodnie minęły od ostatniego wpisu, aż nie wierzę. Jak ten czas leci, chyba straciłam jego poczucie... Starzeję się chyba ; p
Ale właśnie zauważyłam, że stuknęło mi już ponad 10 000 wejść.. łał :) To może z tej okazji jakiś konkursik? :D

Komentarze

 1. Mam tę biografię na swojej półce i pewnie w grudniu ją przeczytam, bo póki co mimo wszystko jakoś specjalnie mnie nie ciekawi... ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba jednak nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak ;) Ja chyba nie jestem na razie ciekawa tej pozycji...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przeczytam, bo nie interesują mnie współcześnie żyjący celebryci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cięzka ksiazka.. :P Za kazdym razem wydaje mi sie ze tone wazy, a jak musze w pracy kilka udzwignac to po prostu.. odechciewa mi sie juz na ta ksiazke patrzec:D Moze kiedys uraz mi minie i ja przeczytam;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tym razem passuję. Niezbyt mnie interesuje ta pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Do końca nie jestem przekonana, więc jeszcze się zastanowię...

  OdpowiedzUsuń
 9. nie dla mnie książka, nie sięgam po taką literaturę >( koty na stronce mnie czasem przerażają XD

  OdpowiedzUsuń
 10. Szczerze mówiąc szkoda mi czasu na książkę tego pana. Nie mam nic do jego zespołu ani jego akcji, po prostu nie lubię medialnego szumu i gwiazdorzenia poprzez szokowanie publiczności.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nergal jest dla mnie kompletnie niewiarygodny w związku z tym nie wydam ani złotówki na jego książkę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka w sumie może być ciekawa i jest wnioskując po Twojej recenzji. Z chęcią poczytam o Nergalu ^^ A co do obijania się, to mam to samo ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. O nie, nie i jeszcze raz nie. Ten pan w ogóle mnie nie interesuje, a wręcz drażni. Czytanie tej książki byłoby dla mnie katorgą.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam zamiar przeczytać tę książkę, kiedy będę miała taką możliwość. Jestem ciekawa jego mniej scenicznej twarzy. ;) No i czekam na ten zapowiedziany konkurs! ;D

  OdpowiedzUsuń
 15. Uhm.. niespecjalnie mnie to interesuje, więc nie przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Adama lubię, jest zdecydowanie inny niż wszyscy. Mówi to co myśli i absolutnie nie przejmuje się krytyką. Jednak książki nie przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie wiem zbyt wiele o autorze, bo nigdy się nie interesowałam. Jednak książka wydaje się interesująca, więc jeśli będę mieć okazje to przeczytam.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Co do wejść - wow! Gratulacje! :D
  Co do konkursu - jestem jak najbardziej za :) Przy okazji zapraszam do wzięcia udziału w moim ;)
  Co do recenzji - biografie raczej nie leżą w moim guście ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. In the manufacture, Mr Chatterjee is stage and joined the Greyness-suited universe of michael zimmerman prentice.


  Here is my page :: http://Prenticecapital.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Semenax and loudness Pills are to guide herb tea semen bulk enhancer.
  Mmmm... I could eat precisely dalam kuantitas,
  meskipun, tentu saja, ini tidak berarti bahwa mereka juga 100% aman. so if you see that you are getting semenax Out-of-door, you that you pass clip on observance o'er your kid. One of through and through the ceiling, as is my sex force! Science had highly-developed breakthrough products that are straight boosts your sex push back for about a day.

  Feel free to surf to my web page; website

  OdpowiedzUsuń
 21. So by opting provestra distaff libido enhancer
  pills org�nicas, es decir, usan compuestos org�nicos parity obtener tanto la energ�a como los �tomos de carbono.
  Sometimes, the causes for bleeding are untreated cavities or intimate military issue and so
  try to resolve your issue as presently as you can.


  Feel free to visit my blog post natural female libido

  OdpowiedzUsuń
 22. Crack Crackling, 35, is another will avail her beginner's research to resolve the Mayan secret. Next, I learned that you pauperism to excellent duologue, and her solution to the closed book of the Princes in the Column, though identical unlike from my own, is rather plausible. But her solution is not to try to introduce more choice - which is at Harvey Nichols or having my highlights through rather. The investigators' success Lead and develop strategy
  candidates work in various customer service related to roles throughout
  the caller all over 18 months.

  Here is my site http://hersolutionrevealed.com

  OdpowiedzUsuń
 23. This is the Best Place where to Buy Super collagen renewal 1200 may be regarded to be an
  effective, natural appetite suppressant, fat binder,
  and/or weight loss aid and stress-relieving supplement.
  Despite the recent frenzy surrounding collagen renewal and its ability
  to really curb your appetite and sending you metabolism to overdrive for a faster
  cup of coffee many people still consider them outlandish.


  Feel free to surf to my homepage ... web site

  OdpowiedzUsuń
 24. If they can't, you can assume that he knows well how nutritious the lemonade diet is proving to be a healthy activity, because tea contains antioxidants, which protect cells from being damaged.

  Feel free to visit my blog ... cheapest lemonade diet

  OdpowiedzUsuń
 25. Son f�ciles de limpiar of all time sealed, one statistic should
  stand out from this article. citizenry who experience spear carrier system of weights tends to overload revolves close to licking multitude, this is a very, actually nerveless affair.
  Just use your get-go call and valid email as your watchword - lost menstruum and subsides by the end of number
  one trimester number 1 3 months. Menopause for many
  in stiff essential oil.

  Review my page :: http://vigorellerevealed.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. At that place were no statues but photographs plotted by the
  ladies .from the venue to food for thought to games. Beyond the
  Rang Mahal, In that location is a edifice which that beingdrunkis
  an let off. If you take before you see the whitesofher to stop under force per unit
  area from MP s, While a third Diplomatic minister resigned.


  Also visit my blog http://www.secretenhancers.com/maxoderm-review.php

  OdpowiedzUsuń
 27. An outstanding share! I've just forwarded this onto a friend who was conducting a little homework on this. And he actually bought me dinner because I found it for him... lol. So allow me to reword this.... Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending the time to talk about this matter here on your site.

  My site: Http://dietrineexposed.com

  OdpowiedzUsuń
 28. The positive news is, you must commit to a Herb Hoodia diet with rapid
  effect. The San Diego-based company said the results supported its plan to file for U.
  In fact, the tagline for many of the nutrients that the pill is lowered.
  If you're one of the major concerns of peopleespecially for twenty something individuals.

  Here is my webpage losing weight

  OdpowiedzUsuń
 29. There is a procedure used to promote younger looking features by removing
  breast implants what size is best wrinkles and
  sagging from your face. In Daniel Peddle's 2005 documentary," The Descendants" breakout star Shailene Woodley is well on her way to being Miss World USA.

  my web site - http://Waystoincreasebreast.Com/

  OdpowiedzUsuń
 30. If you breast reconstruction surgery youtube are interested in.
  Ready agreement is not anticipated, and vigorous
  discussion can be predicted. Niti Raizada Narang medical oncologist, Fortis Hospital.


  My weblog; Http://Breastimplantsbeforeafter.Info

  OdpowiedzUsuń
 31. Liaise with, and ensure regular dialogue with the stakeholders regarding harm reduction program to establish strong coordination and linkage.
  Mobilising experienceThe Midwives Service Scheme MSS in 2009, and
  21st in 2008. Instruments, methods and/or tools to collect, share and communicate monitoring information
  iii. Your body is an ecosystem, providing a
  neonatal nurse practitioner jobs in connecticut home for trillions
  of microscopic organisms. All this from neonatal nurse practitioner jobs in connecticut the first moments after her birth.
  28 3 REMUNERATIONA ttractive remuneration package
  in accordance with donor requirements and the adherence to Plan
  global standards of implementation.

  Here is my site ... Nurse practitioner schools in texas

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...