"Projekcja astralna dla początkujących" - Edain McCoy + "Osobiste symbole sukcesu. Praktyczna magia sigili" - Frater U∴D∴

Świadome śnienie to naprawdę piękna rzecz, ale projekcja astralna może się okazać jeszcze lepsza, bardziej przydatna i niesamowita niż LD. Oczywiście również wymaga treningu i wysiłku, ale wszystko jest do zrobienia, jeśli tylko chcemy. A gdzie szukać pomocy i wskazówek? A chociażby w książce Edain McCoy – „Projekcja astralna dla początkujących”.

Książka jest naprawdę znakomicie zrobionym podręcznikiem. Dzieli się na trzy części. Pierwsza z nich to przygotowanie i zapoznanie się z tematem trochę bliżej. Znajdziemy tam podstawowe informacje, które są nam potrzebne do rozpoczęcia podróży astralnych: relaks, medytacja, czakry i pokonywanie strachu. Część druga to bardzo dokładnie opisane metody opuszczania ciała. Część trzecia to przykładowe rzeczy, które możemy robić podczas projekcji. Czyli jak widać wszystko w tej pozycji rozwija się krok po kroku, dając razem znakomicie dopracowaną całość. Na końcu znajdziemy jeszcze słowniczek, w którym zawarte są najważniejsze definicje.

Bardzo przyjemny język sprawia, że książkę czyta się szybko, nawet mimo zagłębienia się w tematykę i dokonywania analiz czy robienia notatek. Nie ma najmniejszych problemów ze zrozumieniem przekazu autora, a podróże astralne wydadzą nam się rzeczą tak prostą i oczywistą, że nawet byśmy sobie nie zdawali z tego sprawy. Autorka przedstawia wiele przykładów, opowiada również swoje początki i doświadczenia. Działa na nas motywująco i zachęca do stałego próbowania różnych technik i metod, gdyż za pierwszym razem praktycznie nikomu nie udaje się od razu osiągnąć zamierzonego celu. Nie ma w tym nic złego, a pani McCoy zachęca nas do rozwoju, ćwiczeń i samodoskonalenia się. Zmusza nas też niejako do myślenia i przeprowadzania analiz, które nam w tym pomogą.

Zadziwiło mnie to, że w podręczniku dla początkujących znalazłam metody, o których nigdy wcześniej nie słyszałam. Zazwyczaj czytywałam o metodzie tornada, liny, schodów… A tu proszę! Okazuje się, że jest wiele innych, prostszych i bardziej przystępnych metod, z których można skorzystać, a efekt może być znacznie lepszy i szybszy do osiągnięcia. Za to należy się ogromny plus! Podobnie jak za trzecią część, gdzie dowiadujemy się jak zajrzeć do Kronik Akaszy, jak możemy zwiększyć efektywność naszych wizualizacji i jak leczyć na odległość.  Co więcej, okazuje się, że pani McCoy posiada ogromną wiedzę, nie tylko z zakresu projekcji astralnych, ale także z aromaterapii, zastosowania dźwięków w medytacji czy amuletów.

Autorka znakomicie potrafi przekazać wiedzę, którą posiada. Stworzony przez niego poradnik jest świetną pozycją dla osób, które pragnęłyby zacząć swoją przygodę z OOBE. Nawet osoby, które zajmują się tym już od jakiegoś czasu powinny po tę książkę sięgnąć, ponieważ sądzę, że znajdą tutaj parę przydatnych informacji i mogą poznać nowe metody. A nuż jakaś okaże się lepsza, bardziej skuteczna i przyjemna. Bardzo estetycznie wydana książka, która przyciąga czytelnika. Polecam jak najbardziej, jestem bardzo zadowolona z owej lektury!Każdy człowiek marzy o tym, żeby odnieść w życiu sukces. Czy to w miłości czy też w pracy, ale sukces. Każdy ma jakieś cele, które pragnie zrealizować i marzenia, które chce spełnić. Podobno głęboka wiara i ciężka praca czynią cuda, ale kto wie… może jest jeszcze lepszy środek? Taki złoty lek?

Słowo sigil wywodzi się z łaciny – ze słowa sigillum, które dosłownie oznacza „pieczęć”. W potocznym znaczeniu to po prostu symbol stworzony w określonym celu. Magia sigili to na pierwszy rzut oka bardzo prosta technika, a przy tym bardzo skuteczna. Nie trzeba być wyszkolonym magiem czy czarownicą, aby stworzyć taki symbol i wcielić go w życie. Bardzo łatwo i szybko można się jej nauczyć i zacząć stosować w codziennym życiu, a efekty mogą zadziwić nas samych. Książka Frater’a U.:D.: całkowicie dotyczy owej praktyki i umożliwia nam dokładne zapoznanie się z nią.

Początek książki sprawiał wrażenie, że będzie to pozycja krótka i bardzo prosta. Czytając nie dowiedziałam się o niczym nowym – po prostu podstawowa wiedza o sigilach, która jest mi już znana od jakiegoś czasu. Tworzenie, aktywacja i niszczenie – nic nowego. Jednak im dalej zagłębiałam się w lekturę tym moje zdanie zaczęło ulegać zmianie, ponieważ pozostałe 3/4  książki okazały się czymś zupełnie innym niż znam. To już nie były same podstawy, to było coś bardziej skomplikowanego i innego – niby nadal ta sama tematyka, jednakże wiele innych metod i sposobów jej zastosowania. Żałuję tylko, że autor nie umieścił tutaj większej ilości technik na aktywowanie sigili, gdyż z tego, co mi wiadomo, jest ich więcej. Jednak jeżeli ktoś będzie tym tematem zainteresowany, to z pewnością sięgnie po wiele innych pozycji lub poczyta o tym w Internecie – stron na ten temat akurat nie brakuje.

To moja druga książka tego autora, więc mniej więcej wiedziałam, jaki jest jego styl i system przekazywania wiedzy. Nie ma tutaj owijania w bawełnę – krótko, zwięźle i na temat, przez co skupiamy się na tym, na czym powinniśmy najbardziej. Zawarte są tutaj najważniejsze informacje, które mamy zakodować w umyśle, a potem zacząć je stosować. Czy jest to przekazane w sposób jasny i dobrze zobrazowany – tutaj mam pewien problem. Osoba, która zna się na astrologii i różnego typu magii nie powinna mieć problemu, jednak osoba początkująca może się nieco pogubić. Początkowe strony nie będą stanowiły dla niej problemu, ale w dalszych rozdziałach poruszane są różne kwestie, których autor nie tłumaczy dokładnie – po prostu trzeba to już wiedzieć albo poszukać o tym informacji, aby to lepiej zrozumieć. Mimo wszystko jest to bardzo dobra pozycja, która może pobudzić nas do działania.

Książka z pewnością okaże się pomocna dla wielu osób pod warunkiem, że faktycznie wyciągną z niej wszystkie nauki. Poza tekstem jest tu również wiele ilustracji, które ułatwiają zrozumienie książki i metody. Podobną funkcję spełniają przytoczone przez autora przykłady. Polecam osobom, które mają ochotę spróbować czegoś nowego i nie boją się wyzwań. Zarówno osoba początkująca, jak i nieco bardziej zaawansowana, znajdzie tutaj coś dla siebie.


Za oba egzemplarze serdecznie dziękuję wydawnictwu:

 

Komentarze

  1. O, brzmi bardzo zachęcająco i kompleksowo ;) Jak kiedyś trafię w normalnej cenie (czyt. kilka/kilkanaście zł), to sobie kupię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię wyzwania więc z chęcią zajrzałabym do tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Druga książka zapowiada się naprawdę interesująco, chętnie bym do niej zajrzała. ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...