"Uzdrawianie holistyczne" - Billy Roberts

http://www.illuminatio.pl/ksiazki/uzdrawianie-holistyczne/

Życie w idealnym zdrowiu to marzenie każdego z nas. Nic w tym dziwnego, w końcu nikt nie lubi chorować, nikt nie przepada za bólem, który potrafi go wybić z rytmu. Na rynku jest mnóstwo medykamentów, a każdy na coś innego. Pojawia się ich z dnia na dzień coraz więcej, ale niestety, mają one też skutki uboczne. Istnieje jednak metoda uzdrawiania ciała bez konieczności ich zażywania. Nie wierzycie? A powinniście. 

Billy Roberts to twórca programu, który nazwał uzdrawianiem holistycznym, czyli w wolnym tłumaczeniu uzdrowieniem całkowitym - ciała i umysłu. Książka, którą napisał stanowi podręcznik zawierający w sobie wiele leczących metod, a praktycznie wszystko opiera się na jednym – harmonizacji i oczyszczeniu prany, czyli energii życiowej. Wielu ludziom wydaje się to absurdalne, ale jeżeli bliżej się temu przyjrzymy – co jest oczywiście możliwe w przypadku tej pozycji, ponieważ autor w bardzo przyjazny sposób wyjaśnia zależności pomiędzy ciałem, umysłem i praną – to zauważymy, że ma to logiczny sens.

Jestem pod ogromnym wrażeniem, że ta książka zawiera w sobie tak wiele różnych technik, które można wykorzystać w przypadku różnych dolegliwości. Część z nich można stosować nawet wtedy, kiedy czujemy się dobrze i nic nam nie dolega. W jakim celu? A żeby ten stan utrzymać jak najdłużej. Nie ma tutaj nic skomplikowanego, każda technika została znakomicie wyjaśniona i opisana – od sposobu jej wykonania po cel i wpływ na nasze ciało. Nauczymy się wyczuwać blokady energetyczne, usuwać je, oczyszczać nadi, uwalniać stres i napięcie, walczyć z bólem, problemami z oddechem… ale to dopiero początek, bowiem jest tego o wiele więcej. 

Bardzo pozytywnie odebrałam styl i sylwetkę autora. Jest on osobą, która od dziecka choruje na nieuleczalną chorobę płuc i zmaga się z nerwicą lękową, więc jest właściwie sam najlepszym przykładem na potwierdzenie swojej tezy o uzdrawianiu holistycznym. Język książki jest prosty i łatwy w odbiorze, co stanowi sporą zaletę, ponieważ dzięki temu wszystko jest w pełni zrozumiałe, a my możemy się jak najwięcej nauczyć. Bardzo spodobał mi się jeden z rozdziałów końcowych, poświęcony prawidłowemu odżywianiu. Znaleźć tam można kilka przepisów na „zupy czakralne”, które pobudzą przepływ energii w poszczególnych punktach energetycznych. Aż się chce siedzieć w kuchni!

Większość technik to wizualizacja bądź afirmacja, ale autor nie zapomina też o zbawiennym wpływie medytacji. Największym plusem tej książki jest to, że skupił się w dużej mierze na praktyce, a nie teorii. Owszem, otrzymujemy też sporo informacji, wprowadzenie, ale to ćwiczenia stanowią tutaj meritum. Jestem bardzo zadowolona z tej lektury i na pewno zacznę stosować kilka praktyk przedstawionych przez pana Robertsa. Polecam tę lekturę każdemu, kto chciałby polepszyć stan swojego zdrowia, ale także tym osobom, które nie mają z nim problemów, jednak chciałyby się nim cieszyć jeszcze bardziej i jeszcze dłużej. 

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu:

illuminatio.pl

Komentarze

  1. Ciekawią mnie praktyki o których piszesz. Czemu nie, wierzę w takie rzeczy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nie przebrnęłabym przez tę książkę, więc raczej nie sięgnę po tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  3. To niestety nie jest moja bajka i nie przepadam za takimi książkami, choć nie powiem że tego nie znam - moja ciocia jest wielką fanką tego cuda i szczęście w nieszczęściu zaznajamia mnie z tym przy każdym spotkaniu ;d

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...