Konkurs z wydawnictwem Drageus

Dzisiaj konkursowo :) Do wygrania są dwa egzemplarze książki "Red Rising. Złota krew" autorstwa Pierce'a Brown'a. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Drageus Publishing House.


Zasady bardzo proste. Należy odpowiedzieć w komentarzu na pytanie konkursowe i podać swój adres e-mail. Konkurs trwa 15 marca do północy. Zwycięzców powiadomię w przeciągu trzech dni od zakończenia drogą e-mailową o wygranej i poproszę o przesłanie adresów do wysyłki nagrody. 
Miło by było, gdybyście umieścili gdzieś baner i polubili fanpage bloga na FB: Klik oraz fanpage wydawnictwa Drageus: Klik

Czas na zadanie konkursowe:

Jaki związek według Ciebie mają dwie składowe tytułu książki Pierce'a Browna, czyli "Red Rising" ("Powstanie Czerwonego") oraz "Złota Krew"? 

W paru zdaniach opiszcie jak najciekawiej swój pomysł!
Powodzenia! :)

Komentarze

 1. Tym razem spasuje, bo już nie mam gdzie trzymać książek, więc dam szanse innym uczestnikom zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie, to nie dla mnie, chociaż to wydawnictwo ma super pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. super już udostępniam na fb;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam, ba, nie słyszałam o tych książkach nigdy w życiu, więc nie mogę odpowiedzieć na pytanie :( Jednak życzę powodzenia innym, bo konkursy to ciekawa sprawa.
  Piszemy "Browna", a nie "Brown'a".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie ma być "prawidłowa odpowiedź" tylko własna inwencja twórcza.

   Usuń
 5. Zgłaszam się, mon.ika@onet.com.pl
  Wydaje mi się, że chodzi o to: powstanie czerwonego to tak naprawdę powstanie człowieka. W końcu człowiek ma w sobie ponad 200 l tego czerwonego płynu. A najlepszy człowiek to taki, który jest szlachetny, pomoc, prawie idealny - człowiek mający złotą krew.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. luna2323@tlen.pl

  Powstanie czerwonego - w tego co wiem to książka opowiada w dużej mierze o Marsie, więc być może chodzi o powstanie tejże planety. Złota krew - dzięki książkom z serii o Percym Jacksonie kojarzy mi się z bogami, tudzież tytanami. Być może w połączeniu tych dwóch nazw chodzi o to, iż wydarzenia rozgrywają się na Marsie, a głównym bohaterom przyjdzie walczyć z bogami, którzy go stworzyli ;p

  OdpowiedzUsuń
 7. "Red rising" - komuniści kolonizują Czerwoną Planetę i po latach przygotowują się do ataku na Ziemię, "Złota Krew" - krew burżujów i kapitalistów przelana za pomocą (złotego) sierpa i młota :P
  Niemożliwe? A jednak:
  http://www.youtube.com/watch?v=bU0CJxUPpAM
  proszę o nagrodę pocieszenia za najbardziej niepoprawną odpowiedź xD dankaschkk[małpa]o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie Red Rising, "Powstanie Czerwonego" kojarzy się z narodzinami - lub pojawieniem się - kogoś, kto być może odegra wielką rolę w dziejach jakiejś społeczności. I tutaj właśnie to powstanie może mieć dwa znaczenia, bo może oznaczać zarówno jakiś bunt, jak i wzniesienie się kogoś na wyżyny, może jakiś awans. Chodzi mi o takie coś, że nieznany nikomu KTOŚ, okazuje się wybrańcem i jest w stanie obronić i zmienić świat (czyli coś a'la gry RPG). Złota krew być może właśnie oznacza tą zmianę, z kogoś nic niewartego w kogoś bardzo ważnego... W końcu złoto jest całkiem cennym kruszcem i kojarzy się z bogactwem, wartością. Tak to sobie jakoś wymyśliłam...

  Pozdrawiam

  mengedda@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. gracja313@tlen.pl

  Powstanie jest protestem przeciwko władzy, niesprawiedliwości. Powstanie to bunt, rewolucja. Za wiarę i ideały ludzie są zdolni przelać własną czerwoną krew. Czerwony wyraża skrajne emocje, często te burzliwe oraz kojarzy się z walką.
  Czerwona krew to zwykli ludzie. Błękitną krwią zwiemy ludzi o szlachetnym pochodzeniu, królów, książąt, szlachtę. Natomiast złotą krew rezerwujemy dla bogów, ponieważ wypływający z nich drogocenny płyn – ichor ma kolor złoty w greckiej mitologii.
  Pozornie dwa różne tytuły są ze sobą logicznie powiązane, a wyjaśnienia należy szukać w książce Pierce’a Browna. Myślę, że te dwie nazwy dają nam poczuć przedsmak „Red rising: Złota krew” - zwykły, prosty człowiek zaczyna się buntować przeciwko tyranom sprawującym władzę i dąży do osiągnięcia własnych celów, stając się kimś ważnym, mając nawet szansę zostać w tym świecie bogiem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla mnie powstanie czerwonego kojarzy się z powstaniem w którym ludzie umierają i wylewa się krew. A złota krew to śmierć, która zamienia nasze życie w złoto, ponieważ udajemy się do innego świata, więc zabicie wiąże się z krwią i odejściem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mail: my.books.1220@gmail.com
  Odpowiedź: Czym jest złoto? Metalem szlachetnym, dostojnym, dla niewielkiej ilości osób. Czym więc może być złota krew? Może krążyć w żyłach jedynie nielicznych, których przodkowie udowodnili, że na nią zasługują. Mogą być wojownikami, królami, rycerzami, czy księżniczkami albo chłopami, którzy wznieśli bunt i dzięki temu ocalili świat przed zagładą. Tutaj pojawia się kolej "Powstania czerwonego", czyli chłopa w ciele którego płynie zwykły, czerwony płyn. Robiąc coś ważnego staje się kimś ważnym kto zasługuje na miano "Złoto krwistego". :)

  Chyba mało składnie mi wyszło...

  OdpowiedzUsuń
 12. email: blessss@o2.pl

  Pierwsze skojarzenie ze sformułowaniem złota krew kojarzy mi się z z czymś wyjątkowym, rzadkim, niespotykanym, nieprzeciętnym i w pewien sposób królewskim. Szczególnie z osobą, która posiada niecodzienne, unikalne zdolności i umiejętności, które czynią ją całkowicie różnią od wszystkiego co znane, jak również może chodzić o specyficzne cechy charakteru i osobowości, dzięki którym dana osoba potrafi przekonać innych do czegoś lepszego, zmiany dążącej do szczęśliwszej przyszłości. Natomiast Powstanie Czerwonego kojarzy mi się z początkiem czegoś nowego poprzez jakieś konkretne działanie osoby określonej mianem Czerwonego, która ze znaczącego powodu zasłużyła na taką nazwę. Dlatego łącząc oba sformułowania uważam, że początek nowego życia, egzystowania dla danej grupy osób będzie skutkiem działania Czerwonego, którego krew zostanie okrzyknięta złotą z przyczyn wymienionych w pierwszych zdaniach oraz jego czynów.

  OdpowiedzUsuń
 13. email :bursztyn33@gmail.com

  Pierwsze skojarzenie to krew bo jest czerwona.. Darrow musi z niższej kasty dostać się do kasty wyższej "złotych" a więc jego krew musi być uznana za szlachetniejszą w przenośni za "złotą". W tym celu musi przejść fizyczną i umysłową przemianę ,która zmyli kastę zlotych i ułatwi ich infiltrację a następnie pokonanie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mail: polaris667@gmail.com

  Uwaga wielbiciele Harry'ego Pottera! Co prawda do samej treści rzeczonej tu książki zapewne niewiele się ma moja pierwsza myśl, ale czyż nie można tu dostrzec kolorów jednego z czterech domów Hogwartu, czerwono-złotego Gryffindoru? "Red Rising" oznaczać by wtedy mogło również odzyskanie chwały domu po pojawieniu się Harry'ego Pottera, a złota krew - odwagę i szlachetność, która charakteryzuje członków Gryffindoru! :) Wspaniały przykład na to, że jak ktoś zechce, to wszędzie wypatrzy nawiązanie do swoich ulubionych serii ;D

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Powstanie Czerwonego bardzo kojarzy mi się z ponadnaturalną cząstką – jakieś bóstwo wynurza się z krateru wulkanu, jego oczy żarzą się niezwykłą czerwienią, a to, co wre w jego żyłach to Złota Krew… ^^

  Mój mail – alex1624@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Red Rising może oznaczyć podstanie z "umarłych" czyli świata nie zauważalnego dla wyższych sfer osoby, która zmieni oblicze jakiegoś tam ustroju, przy czym to nie będzie proste zadanie, będzie to wymagało sporej ilość potu i krwi oraz sprytu, wielu ludzi, aby ziściło się to marzenie by zwykli ludzie mieli lepsze jutro. Złota Krew może oznaczać bogactwa zgromadzone latami przez te wyższe sfery i ten dostatek będzie udostępniany osobom, które nie miały dostępu do takiego dobrobytu.

  Mój mail: krainawiecznosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Biorę udział :) books.rewievers@gmail.com
  Powstanie Czerwonego i Złota krew? Cóż... Sama nie wiem dlaczego, ale Czerwony i złota krew od razu skojarzyły mi się z feniksem. Powstanie feniksa z popiołów - powstanie czerwonego, narodzonego z ognia feniksa. A złota krew? Cóż - według mnie taka złota krew płynie w jego żyłach. A zatem według mnie taki związek oznacza, że z ognia i popiołów narodzi się feniks, którego złota krew będzie miała istotne znaczenie :) Banerek już wstawiam na bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Chętnie wezmę udział :)
  e-mail: magda.borkowska4@wp.pl

  Złota Krew i Powstanie Czerwonego,
  z czym ci się to kojarzy, kolego?
  Mnie przychodzi do głowy kilka rzeczy,
  dużo bitew, sieczki, krwi i mieczy.
  Wojny, wiadomo, poświęceń wymagają,
  jedni drugich zawzięcie ścigają.
  Tytułowy Czerwony, wydaje się być dobry,
  raczej nie chce rządzić jak Chrobry,
  ale pomóc wszystkim kastom biedniejszym,
  tym najzieleńszym i najczerwieńszym.
  Pozostaje jednak Krwi Złotej sprawa,
  a to, jak podejrzewam, nie jest zabawa.
  Jedyną szansą na sukces, jest dobre urodzenie,
  ale nawet bez tego, nie ma czasu na zwątpienie.
  Połączenie tych dwóch może być lepszego początkiem,
  a Złoci zostaną biblijnym jagniątkiem.
  Dla uspokojenia ludu, złoży się ich w ofierze,
  bo, że rebelia się uda, bardzo głęboko wierzę.
  Oby nie zmieniło się to w Powstanie Złotego,
  obkupione przelaną krwią Czerwonego.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...