"Rozmowy z aniołami" - Judith Marshall

http://www.illuminatio.pl/ksiazki/rozmowy-z-aniolami/

Anioły jednoznacznie kojarzą się z cudownymi niebiańskimi istotami, które są tak daleko od nas, że nie możemy ich dotknąć, zobaczyć ani poczuć. Jednak zapewne każdy z Was chociaż raz w życiu słyszał o jakimś przypadku, który dotyczył spotkania z aniołem. Zazwyczaj opisywane są jako wizje w stanach śmierci klinicznej czy po prostu sytuacje, w których nasze życie było zagrożone, a cudowna biała istota światła nas ocaliła. I tutaj pojawia się pytanie – czy aby jednak na pewno anioły są aż tak odlegle?

Judith Marshall w swojej książce prezentuje całe mnóstwo informacji o aniołach, poczynając od ich hierarchii i postrzegania tych istot przez różne religie, aż po sposoby kontaktowania się z nimi. Bardzo spodobał mi się to, że autorka nie ograniczała się tylko do chrześcijaństwa, z którym anioły najczęściej są kojarzone. Co więcej! Już na wstępie wyjaśnia, że anioły i Bóg są czystą energią, a to, czy ktoś je nazywa boskimi istotami, czy też wyższym bytem, to jego indywidualna sprawa. Przedstawione zostały sposoby działania aniołów, a także metody, dzięki którym możemy się z nimi skontaktować – jak się okazuje, nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Miłym zaskoczeniem były kolejne rozdziały, w których poruszony został temat innych istot, które mogą nam towarzyszyć w życiu. Autorka w znakomity sposób oddziela pojęcia „anioł”, „anioł stróż” i „przewodnik duchowy”. Tym również zaplusowała w moich oczach, bowiem czytając tytuł tej książki, ma się wrażenie, że anioły i przewodnicy to te same stworzenia. Można tu także znaleźć kilka słów na temat zjaw, wróżek, driad, elfów i paru innych tym podobnych istot. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek w jakiejś książce się z tym spotkała, było to bardzo miłe zaskoczenie i chociaż nierozbudowane zbyt bardzo, to miło mi się czytało.

Judith Marshall posługuje się lekkim i przyjemnym językiem. Dzięki temu książkę czyta się szybko, ale nie przeszkadza nam to w przyswojeniu wiedzy w niej zawartej. Nie jest ona w żaden sposób skomplikowana. Na końcu książki znaleźć można jeszcze spis konkretnych rzeczy, w których pomagają nam poszczególni mistrzowie i aniołowie. A jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej, to autorka nie zapomniała podzielić się ze swoimi czytelnikami polecaną literaturą i źródłami internetowymi. Widać, że pani Marshall zna się na tym temacie, jest jej on bliski i nie ma problemu z podzieleniem się swoją wiedzą z innymi. Co więcej – udaje jej się tego dokonać w bardzo przystępny i lekki sposób.

Mimo że podchodziłam do tej książki sceptycznie, a nawet nieco niechętnie, to jestem mile zaskoczona. Nie jest to do końca moja tematyka, chociaż znalazłam kilka rzeczy, które mnie zainteresowały. Osoby, które interesują się aniołami, powinny być naprawdę zadowolone z tej pozycji, bowiem zawiera ona konkretne informacje wspomagane przykładami z życia autorki. Jeżeli czujecie, że potrzebujecie pomocy „z góry”, to jest to książka idealna dla Was. Pomoże Wam zrozumieć boskie istoty, ich sposób działania, a także dowiecie się, do której z nich należy się kierować z danym problemem.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu:

illuminatio.pl
 

Komentarze

 1. A ja akurat bardzo lubię czytać powieści, w których figuruje motyw aniołów, dlatego jestem zainteresowana powyższą książką. Wierzę, ze przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej się nie skuszę, ostatnio miałam za wiele takich książek...

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze mówiąc irytują mnie takie książki - zupełnie nie moja działka. Jak ktoś potrzebuje "pomocy z góry" to niech się po prostu pomodli. Illuminatio naprawdę nie ma chyba pomysłów na dobre publikacje :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna rzetelna recenzja :) Chętnie przyjrzę się książce z bliska :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oo z chęcią bym przeczytała coś, dla odmiany, innego. :)

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba i tak nie przekonuje mnie jak na razie Twoja recenzja do przeczytania tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ps. Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award - więcej informacji u mnie na blogu. :)
   http://kto-czyta-ksiazki.blogspot.com/2014/03/liebster-blog-award.html

   Usuń
 7. Tematyka jakoś mnie nie przekonuje:)

  OdpowiedzUsuń
 8. polecę ją koleżance, bo choć anioły lubię to raczej w fantastycznej wersji np. jako mścicieli

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię książki z aniołami, lecz w takim wydaniu raczej sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem czy książka by mi się spodobała. Najlepszym rozwiązaniem jest chyba przeczytanie, wtedy się przekonam ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja nieco inaczej odebrałam tę książkę, ale to dlatego, że moje nastawienie było zupełnie inne. Chciałam przeczytać mistyczne rozmowy, a to raczej... encyklopedia archaniołów. Mimo wszystko książka w moich oczach wypadła równie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...