"Czy rzucono na Ciebie klątwę?" - Alexandra Chauran

http://www.illuminatio.pl/ksiazki/czy-rzucono-na-ciebie-klatwe/

Znacie to powiedzenie, że „jak się zaczyna walić, to już wszystko?” – z pewnością. Na pewno każdy człowiek znalazł się kiedyś w tak beznadziejnej sytuacji, że jeden problem gonił drugi. Mamy wtedy wrażenie, że świat się na nas uwziął, że los płata nam figle, że na nic takiego nie zasłużyliśmy. A o czym wtedy myślą osoby przesądne, które od razu zmieniają trasę, gdy czarny kot przebiegnie im drogę? „Na pewno ktoś rzucił na mnie klątwę!” – chociaż kto wie, może nie tylko osoby przesądne tak mają…

Prawda taka, że nie raz zastanawiamy się czy nie ciąży nad nami jakieś fatum i szukamy różnych sposobów na pozbycie się go. Pech nie służy nikomu. Alexandra Chauran w swojej książce uczy nas rozpoznawania złych uroków oraz przedstawia kilka metod na pozbycie się ich. Spodobało mi się to, że poruszyła bardzo istotną sprawę – gdy poszkodowana osoba zgłasza się po pomoc do wielu „cudownych uzdrowicieli”, którzy ogłaszają się w telewizji, gazetach i wszędzie, gdzie tylko się da, często mija się to z celem. Pani Chauran wyczula nas na to, abyśmy zwracali uwagę na osobę, do której zwracamy się po pomoc, bowiem często jest to tylko próba wyłudzenia pieniędzy. A wtedy stan naszej „klątwy” pogłębia się jeszcze bardziej, bowiem zaczynamy myśleć, że już nic nie jest w stanie nam pomóc. A tak nie jest!

Książka ta jest naprawdę dobrą rzeczą dla osób, które podejrzewają, że ktoś ich przeklął. Warto samemu zapoznać się z informacjami zawartymi w tej publikacji. Pierwsza część to oczywiście krótkie wyjaśnienie czym może być klątwa i czy aby na pewno mamy do czynienia z nią czy po prostu ze zwykłym zbiegiem okoliczności. Niektóre sposoby rozpoznawania tego były zadziwiające i wyjątkowo proste. Autorka porusza również kwestię psychologii i naszego umysłu, bowiem myśli mają siłę sprawczą, a te negatywne szczególnie. W końcu, „psychologia i magia są ze sobą nierozerwalnie splecione”.  Pani Chauran zrobiła bardzo dobrą rzecz opisując różnice między klątwą a zbiegiem okoliczności – bowiem samo rozpoznanie problemu to już połowa sukcesu.

Druga część skupia się już na metodach walki z klątwami. Jak się okazuje klątwę można rzucić na wszystko: na człowieka, przedmiot, a nawet miejsce. Alexandra Chauran przedstawia proste metody na pozbycie się ich, pisze również o duchowym oczyszczaniu, porusza tematykę aury, czakr, tworzenia strażnic, codziennej modlitwy czy medytacji, które stanowią podstawę ochrony psychicznej. Całość napisana jest bardzo przystępnym językiem, a techniki przedstawione przez autorkę nie są niczym skomplikowanym – jednym słowem nie trzeba być urodzoną czarownicą czy uzdrowicielem, aby sobie z nimi poradzić. Każdy może się zmierzyć z tymi metodami i jest spore prawdopodobieństwo, że mu one pomogą. 

Myślę, że książka „Czy rzucono na Ciebie klątwę?” jest takim podstawowym zbiorem informacji dotyczącym złych uroków i radzenia sobie z nimi. Osoby, które podejrzewają, że ktoś zdecydowanie źle im życzył i znalazło to odzwierciedlenie w ich życiu powinny po nią sięgnąć, aby znaleźć rozwiązanie. Jednak również osoby, które interesują się magią ochronną znajdą tutaj dla siebie kilka drobiazgów, które wzbogacą ich umysły o nową wiedzę. Czytając książkę bardzo pozytywnie można odebrać samą autorkę, która nie owija w bawełnę i przedstawia prawdę taką, jaką jest i już tylko z tego powodu warto się z nią zapoznać. 

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu:

illuminatio.pl
Trochę mnie tu nie było, ale sporo rzeczy ostatnio mi się zwaliło na głowę i tak jakoś wyszło, że przymierzałam się i przymierzałam... i dopiero teraz się udało. Przede mną wolny tydzień, w ciągu którego skończę 21 lat. Wielkimi krokami zbliża się sesja i obrona pracy licencjackiej. Życzę Wam udanej majówki! :)

Komentarze

 1. super tytuł, ale spodziewałam się po nim jakiejś fantastyki xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam jeszcze książki , która porusza tak ciekawy temat. Jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziwaczna to książka, ale też bardzo ciekawa. Chętnie bym ją przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dla mnie, nie interesują mnie takie tematy. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i mam nadzieję, że jestem dobrze zabezpieczona przed klątwami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawi mnie to rozpoznawanie różnic między klątwą a zbiegiem okoliczności i chętnie też bym poczytała o duchowym oczyszczaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię czytać tego typu książki jako inspirację do tworzenia własnych opowiadań.

  OdpowiedzUsuń
 8. zaczytywałam siew takich książkach w okresie gimnazjum, obecnie na zły urok najlepszy sposób to chyba sypnąć solą przez lewe ramie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie bym ją przeczytała, bardzo ciekawią mnie takie tematy i wszelkie uroki, jak to działa itd.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo chciałabym przeczytać, myślę że mi sie uda :D
  Pozdrawiam !

  http://black-world-of-book.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam takie książki ;d

  Wszystkiego najlepszego! I zdanej sesji - łączę się z Tobą w cierpieniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. sam tytuł mnie zachęcił, Twój opis jeszcze bardziej, czytam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...