"Podróże duszy" - Douglas De Long

http://www.illuminatio.pl/ksiazki/podroze-duszy/

Reinkarnacja w pewnym sensie stała się czymś więcej niż tylko wiarą w życie po życiu. Teraz to kwestia wiedzy o poprzednich wcieleniach, odnoszenia wydarzeń z dawnych inkarnacji do teraźniejszości i rozwiązywanie problemów za pomocą regresingu. Wiele osób wciąż jednak podchodzi do tego sceptycznie, a jednak nie raz padają z ich ust słowa „W poprzednim wcieleniu to na pewno byłem…” – niby w żartach, ale może jednak jest w tym trochę prawdy? Może właśnie w takich chwilach nasz umysł i dusza przypominają sobie „dawne” czasy?

Książka Douglasa De Longa skupia się przede wszystkim na przekazaniu człowiekowi wiedzy na temat tego, w jaki sposób sami możemy zapoznać się z naszymi poprzednimi wcieleniami. Na pierwszy rzut oka wydaje się to być rzeczą prostą, wręcz banalną, ale gwarantuję Wam, że to tylko pozory. Wiadomo – znalezienie osoby, która wprowadzi nas w głęboką hipnozę byłoby dużo łatwiejsze, ale… satysfakcja zawsze jest większa, gdy osiągniemy coś sami. Rzeczywiście techniki przedstawiane przez autora są napisane prostym i w pełni zrozumiałym językiem, ale wiem z własnego doświadczenia, że odpowiednie wykonanie medytacji czy wyciszenie umysłu jest naprawdę nie lada sztuką. Nie należy się jednak zniechęcać – w tym przypadku, podobnie jak i w wielu innych, cierpliwość i spore zaangażowanie są kluczem do sukcesu. 

Ćwiczenia opisywane przez pana De Long niosą ze sobą również dodatkowe korzyści – aktywują nasze czakry, pobudzają umysł, rozwijają zdolności parapsychiczne i zwiększa się dzięki nim nasza zdolność kojarzenia i łączenia faktów. Czasami należy kierować się intuicją bądź też pozwolić myślom swobodnie przepływać – często pojawia się takie uczucie pewności, że szukaliśmy właśnie tego, do czego nasz umysł właśnie nas doprowadził. W początkowych rozdziałach można znaleźć najczęściej zadawane pytania odnośnie reinkarnacji i wyczerpujące odpowiedzi autora. Przyznam szczerze, że o niektórych metodach, jakie pan De Long tutaj przytaczał nie słyszałam, ale być może spróbuję z nich skorzystać, choć ciągle usilnie trzymam się swoich, które mam już wyrobione. 

Dodatkowym elementem wprowadzonym do tej pozycji jest kilka różnych opowieści o ludziach, którzy podali się hipnozie regresywnej. Dzięki nim łatwo zobaczyć wpływ poprzednich inkarnacji na nasze obecne życie – to niesamowite, że chociażby ból kręgosłupa może brać się ze wspomnień dawnego wcielenia, czy też niechęć do konkretnej rzeczy również związana jest z naszym poprzednim życiem. Dobrą rzeczą jest również kilka stron poświęconych wizycie u terapeuty regresywnego.  Autor opisuje, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego terapeuty, jak przygotować się do wizyty i z czego możemy się dzięki temu uwolnić. Z pewnością zaczniecie się głębiej zastanawiać nad prostymi rzeczami dnia codziennego i szukać ich podłoża. 

„Podróże duszy” to książka dobra, zwłaszcza dla osób początkujących. Cała wiedza przytoczona przez autora była mi znana, więc nie musiałam pozostać w skupieniu podczas lektury, ale dwie czy trzy techniki były mi nieznane. Osoby, które już siedzą dłużej w temacie reinkarnacji mogą się poczuć zawiedzone tą lekturą, ale Ci, którzy mają ochotę spróbować czegoś nowego, lub zaczynają powoli przekonywać się do takiego podejścia, powinny znaleźć tutaj to, czego szukają. Prosty język, konkretna wiedza, choć w wersji minimalistycznej – typowej dla „świeżaków” i dodatkowe elementy, które są tutaj niezbędne, aby całość wypadła dobrze. 

Dzięki regresingowi możemy znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, możemy zmienić swoje życie, a także, to co najważniejsze i najbardziej fascynujące – sprawdzić, kim kiedyś byliśmy… w jakich czasach przyszło nam żyć, czego tam doświadczyliśmy, zobaczyć na własne oczy przeszłość. Jeżeli macie więc na to ochotę, a na pewno Wasza podświadomość daje Wam do zrozumienia, że tak, to zacznijcie swoją przygodę z „Podróżami duszy”, a potem ruszcie dalej!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu:

illuminatio.pl


Komentarze

 1. Zapowiada się interesująco ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba już nie jestem początkującą w tym temacie, więc to publikacja raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś powinnam po nią sięgnąć - moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście bardzo interesuję się tematem reinkarnacji i chyba można by powiedzieć, że jestem najbardziej skłonna w TO wierzyć :3 Nigdy nie czytałam książek - poradników na ten temat, ale po przeczytaniu twojej opinii jestem bardzo skłonna sięgnąć po Podróże duszy ^^ Może uda mi się coś przypomnieć ze starego życia...

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezbyt kręcą mnie tego typu powieści :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze jest wierzyć w życiu po życiu... Zawsze jest nadzieja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi ciekawie, ale wolałabym żeby było więcej wiedzy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wierzę w takie rzeczy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe, ale raczej nie sięgnę.
  Zapraszam do mnie ;)
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka raczej nie dla mnie. Chociaż może wydawać się interesująca, jest niezgodna z tym w co wierzę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...