"Praktyczny kurs Tarota" - Joan Bunning

 
 
 
 
Data wydania: 20.11.2014
Tytuł oryginału: Learning the Tarot: A Tarot Book for Beginners
Tłumacz: Wojciech Usarzewicz
ISBN: 978-83-63965-66-2
Wymiary: 145x205
Strony: 432
Cena: 44,90
 
 
 
 
 
 
Recenzja ta powstała z udziałem mojej ukochanej mamusi, która Tarotem zajmuje się już od wielu lat i jest obyta w tej tematyce dużo bardziej niż ja. Jednak i mnie zawsze ciągnęło do tej dziedziny ezoterycznej – piękna i tajemnicza, która potrafi nam pomóc w każdej sytuacji. Moje karty są nieodłącznym elementem mojego życia i gdy tylko mam problem, wiem, gdzie szukać odpowiedzi. Dlatego kształcenie się w tym temacie jest rzeczą niezbędną. 

Konstrukcja owej pozycji prezentuje się następująco:
-we wstępie otrzymujemy sporo informacji wprowadzających, które dla osoby zaawansowanej
-lekcje od 1 do 19 podzielone zostały na dwie części: elementy Tarota i zasady interpretacji
-ćwiczenia do każdej lekcji oraz sugestie do lekcji wybranych
-opis kart z podziałem na Arkana Wielkie i Arkana Małe
-rozkład krzyża celtyckiego, który jest dosyć popularny, ale również dokładny i konkretny
-dodatki, które stanowią idealne uzupełnienie całości konieczne nie są, ale wiadomo, że po tę pozycję sięgają osoby o różnym stopniu doświadczenia

Tarot jest sztuką niełatwą do opanowania. Wymaga czasu, poświęcenia, cierpliwości i skupienia. Nie zawsze mamy możliwość skorzystać z kursów, szkół czy indywidualnych lekcji tarota, ale dzięki Joan Bunning zawsze mamy pod ręką praktyczny i doskonale napisany podręcznik. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób pragnących poznawać świat tarota we własnym tempie i pragnących zdobywać własne doświadczenia. Kolejne lekcje napisane w sposób bardzo przystępny i zrozumiały pozwalają powoli zagłębiać sie w świat tarota. Poznając spojrzenie, sugestie i wskazówki autorki możemy stworzyć swój własny obraz kart. Po przyswojeniu części teoretycznej pora na ćwiczenia. Autorka podpowiada między innymi jak pracować z kartami, jak interpretować karty pojedyncze, pary kart, jak przeprowadzić sesję na co dzień – czyli właściwie większość możliwości.
 
Spodobał nam się również fakt, że autorka dość szczegółowo opisuje jeden z najstarszych i najpopularniejszych układów tarotowych, jakim jest krzyż celtycki. Co ciekawe, opisy poszczególnych kart wraz z ich znaczeniem tym razem nie znajdują się jak zwykle na początku książki, lecz praktycznie są jej przedostatnim rozdziałem. I podobnie jak lekcje i ćwiczenia zostały bardzo dobrze opisane. A na koniec mała, ale bardzo przydatna ściąga. Droga Głupca, kolory kart Tarota i przypisane im cechy czy też stopniowy opis krok po kroku przeprowadzania sesji.  

„Praktyczny kurs Tarota” autorstwa Joan Bunning to według mnie perełka wśród książek poświęconych Tarotowi. Jest właściwie kompletnym kursem tarota, którego możemy się uczyć w domowym zaciszu. Każdy, kto chce rozpocząć pracę z kartami tarota z powodzeniem może sięgnąć po tę książkę i z pewnością nie będzie zawiedziony. Jednym słowem, jest to super książka, nie tylko dla początkującego tarocisty.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję:

illuminatio.pl
 

Komentarze

  1. Raczej nie skusiłabym się na zakup, ale gdyby wpadła mi w ręce pewnie przejrzałabym dla zabawy. ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...