"Moc run" - Marek Strzałkowski

 
 
 
 
 
Data wydania: 18.11.2015
ISBN:978-83-64645-76-1
Wymiary:
145 x 205 mm
Strony: 132
Cena: 27,90
Runy od zawsze były dla mnie magią i tajemnicą w jednym. Zrozumienie ich języka, przesłania, metody wróżenia za ich pomocą wciąż jest dla mnie wyzwaniem i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że poświęcam im za mało czasu… A one mnie wręcz do siebie wołają! Jednak książki takie jak „Moc run” Marka Strzałkowskiego sprawiają, że jak najszybciej chcę poczuć w dłoniach swoje runy

Nie jest to pierwsza publikacja tego autora z owej dziedziny. Zajmuje się on runami już od lat i doskonale poznał ich magię, energię i język. Mam nadzieję, że kiedyś osiągnę podobny poziom, póki co zaczynam szkolenie. Dzięki tej książce można dowiedzieć się wielu przydatnych informacji i choć nie jest to pozycja obszerna, to i tak zawiera w sobie sporą wiedzę. Z początku otrzymujemy wstęp dotyczący genezy run – skąd się wzięły i jakie są ich korzenie, a potem przechodzimy do podstawowej wiedzy na ich temat.

Nie dziwi mnie, że autor zaczął od wymienienia znanych run i opisaniu znaczenia każdego znaku. To podstawa, od której każdy musi zacząć. Ważnym elementem tej pozycji jest również przedstawienie alfabetu runicznego a także podział run według kilku zasad. Do tej pory nie zdawałam sobie sprawy, że w zależności od tego, czy mamy do czynienia z futharkiem armeńskim czy klasycznym, spotykamy się z różną liczbą znaków. 

Podziałowi run jest poświęcony cały jeden rozdział, bowiem jak się okazuje, dzielimy je nie tylko na męskie, żeńskie i dualne, ale jest również wiele innych kryteriów mających znaczenie podczas wróżenia czy tworzenia rytuałów bądź sigili. Dodatkowo otrzymujemy od autora kilka rozkładów do wróżenia – podobne układy jak w Tarocie – z łatwymi, ale konkretnymi opisami. Oczywiście pan Strzałkowski nie zapomniał również o podaniu przykładowych interpretacji, ale należy pamiętać, że trening czyni mistrza i należy początkowo ćwiczyć na sobie, aby potem móc wróżyć innym.

Świetnym rozdziałem jest ten poświęconym miejscom mocy w Polsce. Oczywiście runy są w pewnym stopniu powiązane z kamieniami mocy, bowiem często znaleźć można na nich wyryte znaki. Tutaj autor mnie nie zawiódł – udostępnił zdjęcia ze swoich wypraw do poszczególnych miejsc i chociaż na samym zdjęciu ciężko dostrzec dane runy, to potem dzięki graficznej obróbce zdjęć autora polegającej na naniesieniu na owe zdjęcia sigili runicznych, staje się do dużo prostsze. Najbardziej powszechnym miejscem są chyba kamienne kręgi w Odrach – miejsce naprawdę magiczne i warte odwiedzenia, wiem, ponieważ miałam okazję tam kiedyś być i mam nadzieję, że uda mi się tam wrócić nie raz.

Czy ta książka faktycznie będzie przydatna dla osób, które pragną wzbogacić swoją wiedzę na temat run i rozpocząć swoją przygodę z magią runiczną? Myślę, że tak. Ja z pewnością do niej wrócę nie raz, będzie stanowiła jeden z podręczników do tej dziedziny ezoteryki. Jest napisana prostym i przystępnym językiem, zawiera w sobie najważniejsze informacje, a gdy ktoś poczuje większe zainteresowanie danym tematem to autor odsyła nas do innych, równie cennych źródeł. Z chęcią sięgnę po kolejną publikację tego autora dotyczącą run, bowiem sam zapowiedział ją w tej pozycji. Polecam!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję:

 
A teraz zobaczcie, jakim pięknym miejscem są wyżej wspomniane Odry:
 
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32335/2/c/2c25532a72cbcaf59e6e8b5a9eb1d94d.jpeg
 
http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/011/134/11134736_800.0.jpg/kamienne-kregi-odry.jpg
 
http://www.las.pl/rozne/kregi/HPIM0447.JPG
 
http://historiami.pl/files/2011/03/2009-08-30_Odry_-104.jpg
 
 Naprawdę godne odwiedzenia miejsce i być może zauważycie runy wyryte na kamieniach :) Zawsze można się zaopatrzyć w książkę pana Strzałkowskiego, a ona z pewnością Wam w tym pomoże. Miejsce magiczne, które odwiedziłam będąc zaledwie paroletnim dzieciakiem, ale zapamiętałam na zawsze - do tej pory jak widzicie siedzi mi w głowie i marzę o chwili, kiedy znowu tam się znajdę. 

 

Komentarze

 1. Mnie niestety (albo stety) do run nie ciągnie, ale w końcu dlatego każdy z nas jest inny :) Cieszę się, że w tej pozycji odnalazłaś coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że nie czytałam jeszcze żadnej książki na temat run. Jeśli więc będę miała okazję, to na pewno zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie interesuje się runami, więc po książkę nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odry nie są mi obce, bo mieszkam niedaleko tego miejsca. Akurat idealne się nadają na wycieczkę rowerową - polecam. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Runy to może nie mój ulubiony temat, ale mogłabym zobaczyć je na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Для примера, пользователю нужно выдвинуть группу или пост в соцсети, и он нанимает людей, которые станут логиниться и дописывать адекватные сообщения. С целью выполнения особых заданий требуется возиться с дешевыми заданиями ссылка на гидру онион в тор браузер какой-то период. Следует понимать, что, цена за эти заказы не велика, но и специализированных навыков подобная работа не потребует.

  OdpowiedzUsuń
 7. Отправить требуемые суммы скрытно стало максимально тяжело. Также стоит учесть, что анонимные поступления используют не именно преступники, но и рядовые клиенты. Согласитесь, все-таки никто не посчитает нужным переводить существенные денежки как налоги от нечего делать, оформив денежную операцию. Особенно распространенной причиной для выставления скрытного перевода продажа аккаунтов гидры представляется подработка в инете.

  OdpowiedzUsuń
 8. По большей части компьютерные преступники производят взлом клиентов с целью денежного интереса. Существует множество схем спасти рабочий комп от сетевых вмешательств. Не тратьте драгоценное время, а сейчас же воспользуйтесь правильными советами старожил. Вот тут ссылка на гидру онион в тор есть более чем полезная информация по процессу охраны от хакерских атак. Последние сборки базы антивируса очень быстро просмотрят персональный комп и избавят от программ шпионов.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...