"Sieć. Badanie ukrytej infrastruktury rzeczywistości" - Larry Flaxman & Marie Jones

 
 
 
 
Data wydania: 27.01.2015
Tytuł oryginału: The Grid: Exploring the Hidden Infrastructure of Reality
Tłumacz: Dariusz Rudziński
ISBN: 978-83-63965-59-4
Wymiary: 145x205
Strony: 216
Cena: 39,90
 
 
 
 
 
Na naszym rynku pojawia się coraz więcej książek o otaczającej nas rzeczywistości. Czy faktycznie jest ona taką, jaką ją widzimy? Czy poza tą jedną płaszczyzną postrzeganą przez nasze oko nie ma nic więcej? Teoretycznie wydawałoby się, że jeżeli czegoś nie widzimy to tego nie ma, ale osobiście nie raz przekonałam się o błędności takiego podejścia do życia. Ukryte wymiary i odmienne poziomy istnienia są czymś, co stara się powoli udowodnić nawet nauka. Przestaje to więc być kwestią wiary, a zaczyna być kwestią wiedzy.

Marie D. Jones i Larry Flaxman przedstawiają świat jako rozległą Sieć, w której wszystko jest ze sobą połączone. Nie tylko na tym poziomie rzeczywistości, ale również na każdym innym. Wniosek z tego jednoznaczny: skoro jesteśmy połączeni z innymi wymiarami, to na pewno możemy się do nich dostać. Tak, możemy. Pozostaje tylko kwestia tego, w jaki sposób. O tym autorzy nie zapomnieli i w ich książce możemy znaleźć kilka sposobów, aby to osiągnąć. Właściwie są to metody znane każdemu, kto choć trochę interesuje się podobną tematyką: OOBE, medytacja, hipnoza. 

Książka dzieli się na trzy zasadnicze części. W pierwszej z nich dowiadujemy się, czym jest Sieć, jakie są jej poziomy i jak była pojmowana przez starożytne religie. Nie zastanawialiście się nigdy, w jaki sposób ludzie dawnych czasów zyskiwali wiedzę, którą dzisiaj badają fizycy i inni naukowcy przy pomocy nowoczesnej technologii? Uważa się, że nie mieli żadnej zaawansowanej techniki, a jednak wiedzieli… Druga część skupia się na mechanizmach działania Sieci. Znaleźć tam można informacje o tunelach czasoprzestrzennych czy liniach mocy. Autorzy piszą również o percepcji, która jest tutaj kluczowym zjawiskiem. Część trzecia dotyczy sposobów poruszania się po Sieci – to właśnie tutaj przedstawione zostały wyżej wymienione przeze mnie metody oraz sposoby przekazywania informacji w obrębie Sieci.

Książka została napisana w bardzo przystępny sposób i nie porusza bardzo skomplikowanych tematów z dziedziny fizyki kwantowej. Myślę, że autorom nie chodziło o to, aby uczyć nas jej podstawowych zasad, ale bardziej o to, żeby uświadomić czytelnikowi, co tak naprawdę dzieje się wokół niego. Ta książka z pewnością rozbudza ciekawość i umysł, tworzy nowe postrzeganie rzeczywistości i zachęca do dalszego zgłębiania wiedzy w tym temacie. Bibliografia, która posłużyła do stworzenia tej publikacji jest dosyć obszerna i znaleźć w niej można sporo ciekawych pozycji, które w dokładniejszy sposób przedstawią nam poszczególne zagadnienia i być może odpowiedzą na pytania, które pojawiły się w naszej głowie podczas lektury „Sieci”.

„Sieć. Badanie ukrytej infrastruktury rzeczywistości” jest przystępną książką z gatunku literatury popularno-naukowej. Wyjaśnia podstawy innych poziomów istnienia w bardzo przystępny, jasny i w pełni zrozumiały sposób. Napisana lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem, obfitująca w metafory i przykłady, które jeszcze lepiej umożliwiają zrozumienie poruszanych w niej zagadnień. Z pewnością idealna dla osób, które dopiero zaczynają się przekonywać do istnienia ukrytych poziomów rzeczywistości i pragną pogłębiać swoją wiedzę. Osoby nieco bardziej rozeznane w temacie nie znajdą tutaj raczej nic nowego, mogą jedynie ugruntować swoją wiedzę.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję:

illuminatio.pl
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...