Czego pragnę w lipcu? - nowości i zapowiedzi

Po udanej, lecz katastrofalnej w skutkach wyprawie do Mount Weather, będzie musiał zmierzyć się z brutalnym faktem. Katy już nie ma. Została porwana. Odnalezienie jej staje się jego głównym celem. Czy pozbędzie się każdego, kto stanie mu na drodze? Bez problemu. Czy zrówna z ziemią cały świat, by ją odnaleźć? Bardzo chętnie. Czy zdemaskuje kosmitów? Z przyjemnością.
 
Katy musi tylko przeżyć.
 
Wśród wrogów, by się wydostać, Katy musi się przystosować. W końcu nie wszystkie słowa grupy Daedalus brzmią jak szaleństwo. Mimo to, ich cele są przerażające, a wszystko, co mówią, jest bardzo niepokojące. Kto tak naprawdę jest zły? Daedalus? Ludzie? Czy Luksjanie?
Razem stawią czoła wszystkiemu.
 
Jednak najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest ten, kogo znali od zawsze. Gdy prawda wyjdzie na jaw, po której stronie się opowiedzą?
 
Jeeeeny, tak, tak, tak! Ja wiem, że ta seria to niby taki badziew PR, ale wcale nie! Poza tym zrobię wszystko, będę grzeczna do końca swoich dni, tylko wyjmijcie tego gościa z okładki i dajcie mi go! *_*
 
Charley Davidson, kostucha pierwsza klasa i prywatna detektyw (taka sobie), uprawia swą profesję na kofeinowym gazie, i to sporym, jako że gorąco pragnie wywołać u siebie bezsenność. Ilekroć zmruży oczy, pojawia się Reyes Farrow – pół-człowiek, pół-supermodel, całkiem syn Szatana. Problem tylko w tym, że jest odrobinę poirytowany. W sumie Charley spętała go na całą wieczność, więc trudno się chłopu dziwić. Jednak trzynaście dni bez spania ma prawo zrobić z dziewczyny wariatkę.
 
Kiedy więc pewien mężczyzna zatrudnia ją, by znalazła jego żonę, Charley przyjmuje zlecenie z jednym celem na oku: posadzić gościa, i to bynajmniej nie na stołku w barze. Wina wprost od mężczyzny bucha, więc Charley poprzysięga znaleźć zwłoki jego żony i udowodnić, że jest on mordercą.
 
No, w końcu się doczekam kolejnego tomu przygód mojej Charley!
 
 
Czasami miłość jest przekleństwem. Czasami oznacza niebezpieczeństwo. Zwłaszcza miłość między niedoszłą gwiazdą rocka – ćwierćinkubem a syreną i etatową złą dziewczynką. Link, czyli Wesley Lincoln i Ridley Duchannes zdecydowanie nie należą do cukierkowych par ćwierkających o miłości.
 
Ridley zaginęła. Po prostu znikła. Link jest zdecydowany na wszystko, by ją odnaleźć. Łączy więc siły z kumplami z zespołu, a nawet z tajemniczym Lennoxem Gatesem, który sam pragnie mieć Ridley na wyłączoność. Poszukiwania prowadzą ich na Głębokie Południe; trafiają na skrzyżowanie, na którym bluesman Robert Johnson podpisał pakt z diabłem, odkrywają menażerię z Obdarzonymi zamkniętymi w klatkach i zło w Nowym Orleanie, które im wszystkim grozi zniszczeniem.
Tym razem miłość może nie wystarczyć.
 
W sumie wypadałoby się w końcu zapoznać z tomem pierwszym, ale ciągle nam jakoś tak nie po drodze...
 
W umierającym świecie, w którym ludzie są odurzeni narkotykami i pogrążeni w elektronicznej błogości, gdzie nie ma sztuki, literatury i nie rodzą się dzieci, gdzie niektórzy wolą dokonać samospalenia niż dalej żyć, Spofforth jest najdoskonalszą maszyną, jaką kiedykolwiek stworzono. Mimo tego ma tylko jedno, niemożliwe do spełnienia pragnienie – chce przestać istnieć.
 
Jednak nawet w tych ponurych i przygnębiających czasach pojawia się iskierka nadziei, którą stanowią namiętność i radość, jakie pewien mężczyzna i pewna kobieta odkrywają w miłości i książkach. To nadzieja na lepszą przyszłość, a może nawet nadzieja dla Spoffortha.
 
Brzmi całkiem intrygująco, nie sądzicie? :)
 
 
 
 Drugi tom opowiadań zebranych największego autora science fiction w XX wieku zawiera takie perełki, jak tytułowa historia niekończącej się wojny, którą toczą coraz bardziej zaawansowane i przebiegłe roboty, czy „W cudzej skórze”, gdzie człowiek oskarżony o szpiegostwo i dywersję na rzecz kosmitów sam traci pewność co do własnej tożsamości.
 
W zamieszczonych tu utworach, napisanych i wydanych w czasach, kiedy Stany Zjednoczone ogarniała histeria maccartyzmu, Philip K. Dick wypowiada się w obronie szarego obywatela i przeciwko militaryzmowi, politycznej manii prześladowczej oraz ksenofobii – i zawsze w swoim niepowtarzalnym, osobliwym, nieprzewidywalnym stylu.
 
Wszyscy dobrze wiedzą, że tym Panem to ja nigdy nie pogardzę!
 
 
 Nad lśniącym Nilem genialny Taia – niewolnik i doradca Faraona – trafia w sam środek splątanych namiętności, intryg i niebezpieczeństw. Zadanie, które mu powierzono – zniszczenie Armii Hyksosa i zawarcie przymierza z Kretą – zmusza go do wyruszenia w górę Nilu, przez Półwysep Arabski do magicznego miasta Babilonu, aż na otwarte morze. Dźwigając na barkach ciężar losów Egiptu, Taita wkracza w świat, w którym granica pomiędzy lojalnością i zdradą jest ruchoma jak piaski pustyni, podstępni wrogowie ukrywają się w cieniu, a w mroku czai się śmierć.
 
Właściwie mam sporo książek tego Pana w domu, a żadnej jeszcze nie przeczytałam. Ale moja miłość do Egiptu mnie wybitnie do tej pozycji przyciąga!
 
 
 
 
 Nowy wymiar powieści sensacyjnej – pierwszy thriller, poszerzający czytanie
 
Prokurator z prowincji, handlarze ludzkimi organami i mroczna strona internetu… 
 
2012 rok. Cały kraj w euforii szykuje się do inauguracji najważniejszej sportowej imprezy w historii. W cieniu przygotowań do Euro toczy się jednak rozgrywka, która może wstrząsnąć fundamentami całego państwa.
W wypadku drogowym pod Piotrkowem Mazowieckim ginie młoda kobieta Dagmara Frost. Wezwany na miejsce, dobiegający czterdziestki i rozczarowany życiem, prokurator Radosław Bolesta z początku nie widzi w sprawie nic podejrzanego. Zbyt duża prędkość i niebezpieczny manewr wyprzedzania to najczęstsze przyczyny wypadków. Gdy jednak chce poinformować o tragedii rodzinę dziewczyny, okazuje się, że kobieta była na świecie zupełnie sama. Żadnych krewnych, żadnych przyjaciół. Tak jakby ktoś celowo pozacierał wszelkie ślady.
 
Brzmi dobrze i w sumie zbiera pozytywne opinie, więc czemu nie? :)
 
 „Szczurynki” to kolejna na naszym rynku powieść Olgi Gromyko, bestsellerowej autorki takich powieści jak „Wierni wrogowie”, „Rok szczura” czy cykl o wiedźmie Wolsze Rednej. Tym razem to opowieść inna od dotychczas wydanych u nas pozycji, niemniej jednak ukazująca wyjątkowy talent literacki autorki.
 
„Szczurynki” to niezwykle zabawna, ale przy tym mądra życiowo historia o tym, jak zmienia się życie człowieka, kiedy do jego domu wprowadzi się szczur. A nawet kilka szczurów…
 
 
Z miłości do Olgi Gromyko... :)
 
 
 
 
Stolica upadła. Darkling przejął władzę nad Ravką i zasiada na swym ciernistym tronie.
 
Los narodu spoczywa teraz w rękach pokonanej Przyzywaczki Słońca, zhańbionego tropiciela i rozgromionych niedobitków wielkiej niegdyś, magicznej armii. Zaszyta głęboko w pradawnej sieci tuneli oraz jaskiń, osłabiona Alina musi oddać się pod wątpliwą opiekę Apparata i fanatyków, którzy czczą ją jako Świętą. Planuje jednak coś innego – chce zapolować na nieuchwytnego ognistego ptaka, i żywi nadzieję, że książę-banita nie zginął.
 
Pośpiesznie szukając wraz z Malem ostatniego wzmacniacza Morozova, Alina będzie musiała zawrzeć nowe sojusze i odłożyć na bok dawne niesnaski. Jednak w miarę jak odkrywa tajemnice Darklinga, odsłania przeszłość, która na zawsze zmieni to, jak pojmuje łączącą ich więź oraz własną moc. Tylko ognisty ptak uchroni Ravkę przed zniszczeniem – a może się okazać, że ceną za jego zdobycie będzie przyszłość, o którą Alina walczy.
 
Zwieńczenie Trylogii Grisza! Bądź co bądź drugi tom jeszcze nieprzeczytany, ale jednak ;)
 
 „Przepowiednia” to pierwszy tom cieszącego się niesłabnącą popularnością cyklu „Sissy Sawyer” i stanowiący refleksję na temat kruchości ludzkiego szczęścia, marzeń i celów w życiu.
 
Fidelio „Feely” Valdes i Robert „Touchy” Touche to socjopaci, których nie chcielibyście spotkać na swojej drodze. Pierwszy ucieka od nieszczęśliwego dzieciństwa, próbuje znaleźć wymarzony raj, w którym ludzki umysł i słowo są ważniejsze od przemocy. Drugi popełnił w życiu kilka poważnych błędów, stracił dom i rodzinę i zgubił gdzieś szczęście. Okoliczności ich spotkania mogą mieć dla otoczenia bardzo niebezpieczne skutki. Tropem szaleńców rusza policja wraz z Sissy Sawyer – cyniczną, podstarzałą wróżką, świetnie posługującą się kartami tarota.
 
Bo Sissy poznałam już w jakiejś książce Mastertona i wydała mi się być bardzo ciekawą postacią! :)
 
 
Kto by się spodziewał, że lipiec będzie taki cudowny! :)
I jak kochani, widzicie coś dla siebie?
 

Komentarze

 1. No jasne, że widzę! Tevis na pewno i propozycje Papierowego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam właśnie na przesyłkę ze "Szczurynkami", mam nadzieję, że dotrze do mnie jak najszybciej, bo nie mogę się doczekać przeczytania tej książki :) W sumie "Przedrzeźniacz" brzmi również bardzo interesująco, muszę bliżej przyjrzeć się tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Same ciekawe tytuły. Pierwszą wymienioną powieść czytam, jutro lub pojutrze recenzja na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Przedrzeźniacz" intryguje, a "Szczurynki" ponoć mam dostać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Notebook" mnie zainteresował. Może się skuszę na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie wydają się być ciekawe ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jejku ile tu ciekawych książek, mnie ciągle denerwuje że w mojej bibliotece jest taki mały wybór :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Trzeci grób na wprost ciekawi mnie i to bardzo;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaintrygował mnie "Notebook" :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...