"Upadek Kalony" - P.C. Cast & Kristen Cast

 
 
 
 Data wydania: 05.11.2014
Tytuł oryginału: Kalona's Fall
Tłumacz: Donata Olejnik
ISBN: 978-83-245-8171-9
Wymiary: 130 x 205
Strony: 160
 Cena: 25,00 zł
Seria: Dom Nocy. Nowelka #4
 
 
 
 
 
 
Kalona, na pierwszy rzut oka najmroczniejsza postać z cyklu Dom Nocy. Przekleństwo Zoey i jej przyjaciół, zło, z którym muszą walczyć i stawić mu czoła. Ale czy Kalona naprawdę jest tak okrutny? Jakie są jego początki i co sprawiło, że stał się tym, kim jest? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w czwartej nowelce będącej uzupełnieniem cyklu, „Upadek Kalony”.

Postać Kalony fascynowała mnie już od chwili, gdy tylko pojawił się z historii Zoey Redbird. Co ja poradzę na to, że mam słabość do czarnych charakterów? Uwielbiam poznawać ich historię i zawsze staram się zrozumieć, co nimi kieruje. Kalona nie zawsze był tym, kim jest obecnie. Dawniej był wiernym towarzyszem i kochankiem bogini Nyks, chociaż Ciemność próbowała go opętać nie raz. I niestety, w końcu się jej udało. Mimo wszystko nie raz dało się dostrzec, że w tym bohaterze tkwi dobro i potrafi być honorowy. 

„Upadek Kalony” to książka, w której dowiadujemy się o tym, skąd Kalona pojawił się u boku Nyks. Zyskujemy wiedzę o jego początkach oraz informacje o tym, co wpłynęło na jego zmianę. Czy faktycznie miał powody, aby oddać się Ciemności i porzucić Nyks? To już kwestia perspektywy, ale nie sądziłam, że w przypadku jakiejkolwiek nowelki mogą mi towarzyszyć tak silne emocje. Być może jest to związane z tym, że Nyks i Kalona to prawdopodobnie najbardziej intrygujące postacie z całego cyklu, a niestety nie ma tam o nich zbyt dużo. Dlatego ogromnie się cieszę, że pojawiła się ta uzupełniająca nowelka. 

Z łatwością byłam w stanie wczuć się w postać Nyks, ale potrafiłam również zrozumieć postępowanie Kalony. Nie jest to może historia wielce rozbudowana, ale osobiście uważam, że to najlepsze z opowiadań dodanych do tej serii. Czyta się szybko, ale z ogromnym zaangażowaniem i rosnącą ciekawością. Oczywiście nie ukrywam tego, że każdy z fanów może odebrać tę historię inaczej i w zupełnie inny sposób ocenić postępowanie bohaterów, jest to w tym przypadku całkowicie normalne. Ja jednak wciąż jestem w stanie odczuć żal, ból i tęsknotę, która towarzyszyła ten dwójce. 

„Upadek Kalony” to opowieść, która odpowiada na wiele pytań i rozwiewa wiele wątpliwości, które być może pojawiły się podczas czytania cyklu Dom Nocy. Podobnie jak pozostałe nowelki, stanowi doskonałe uzupełnienie serii i naprawdę jestem zadowolona z lektury tej krótkiej powieści. Jest też jeszcze jedna istotna rzecz, która mnie oczarowała. W książce znaleźć możemy cudowne ilustracje, które przedstawiają sytuacje rozgrywające się w niej. Są tak piękne, że nie mogłam się na nie napatrzeć! Dzięki nim czytelnik z jeszcze większą łatwością może dać się porwać do książkowego świata, zżyć się z bohaterami i poczuć ten magiczny klimat i atmosferę. Gratka dla fanów Domu Nocy, zdecydowanie!

 Za egzemplarz serdecznie dziękuję:

publicat.pl

Komentarze

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...