"Zaklinaczka kotów" - Mieshelle Nagelschneider

Data wydania: 29.10.2015
Tytuł oryginału: The Cat Whisperer: Why Cats Do What They Do–and How to Get Them to Do What You Want
Tłumacz: Marta Dąbrowska
ISBN: 978-83-65170-07-1
Strony: 344
 Cena: 39,90 zł


Czy wierzę w umiejętności kocich behawiorystów? I tak, i nie. Osobiście uważam, że kotów nie da się wytresować i zawsze chadzają one swoimi drogami, ale wierzę, że z każdym kotem można nawiązać wyjątkową i niepowtarzalną więź. Mieshelle Nagelschneider jest kocią behawiorystką, która zajmuje się tymi cudownymi czworonogami już od wielu lat. Doskonale wie, z jakimi problemami borykają się posiadacze kotów i stara się im pomóc – do tej pory każde jej działanie kończyło się sukcesem. Jeżeli więc żyjecie pod jednym dachem z problematycznym kotem, powinniście sięgnąć po jej książkę, „Zaklinaczka kotów”.

Bardzo spodobało mi się to, że autorka tej pozycji nie używa sformułowań, że koty można wytresować. Słowo „wychowanie” też nie do końca im odpowiada, ale „stworzenie więzi” ze zwierzęciem jak najbardziej. Kocie zachowania są bardzo różnorodne, każdy kociak ma swój wyjątkowy charakter. Mój pierwszy kot był żywą maskotką, która nigdy nie dała mi poczuć, że ma pazury, natomiast moja obecna kocica to diabeł wcielony, który wszystkim pokazuje, jak ostre są jej pazury i kły. Jednak udało nam się dojść do pewnego porozumienia, które sprawia, że obie jesteśmy zadowolone.

Nie uważam, żebym potrzebowała porad kociego behawiorysty, ale ponieważ jestem zagorzałą kociarą, nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki. Na świecie jest jednak wiele osób, które nie potrafią sobie poradzić z charakternymi kotami i właśnie takie osoby powinny jak najszybciej zapoznać się z tą pozycją. Znajdą w nich proste do zastosowania rady, sporo informacji na temat kocich zachowań a nawet pełne programy zmian, które mają polepszyć żywot kota i człowieka. Zastanawiacie się w jaki sposób pobudzić kota do zabawy, zachęcić do korzystania z kuwety i jak oduczyć go złych nawyków? Mieshelle Wam w tym pomoże!

Oczywiście początkowo należy zrozumieć, co taki kot sobie myśli. Nie jest to łatwe zadanie, ale autorka stara nam się w pewnym stopniu wyjaśnić, co oznaczają kocie zachowania. Pamiętajmy o tym, że kot to nieokiełznany łowca i nigdy nie oswoimy go całkowicie. Zawsze będzie się kierował instynktem, ale możemy zyskać jego uznanie i przychylność. Każdemu wyjdzie to na dobre – kot będzie spokojniejszy, a my zaoszczędzimy na bandażach ;). Częste problemy behawioralne to znakowanie terytorium, załatwianie się poza kuwetą czy agresja. Mieschelle Nagelscheinder krok po kroku wyjaśnia, z czym one mogą być związane. Następnie przedstawia rozbudowany program zmian, który spowoduje, że zażegnacie problem na dobre.

Sporo informacji dotyczy również wprowadzenia do domu drugiego kota i zapoznania go z pierwszym czworonożnym domownikiem. To dopiero wyzwanie! Strony poświęcone temu zagadnieniu z pewnością kiedyś mi się przydadzą, bowiem w przyszłości chciałabym mieć więcej niż jednego kociaka. Znajdziecie tutaj również informacje o stosowaniu kocich feromonów, które stanowią bardzo przydatne „narzędzie” w radzeniu sobie z kocimi problemami. 

„Zaklinaczka kotów” to doskonała książka, w której jest całe mnóstwo przydatnych informacji. Dzięki niej można w łatwy sposób poradzić sobie z humorkami każdego lwa kanapowego. Autorka postanowiła poruszyć najczęściej spotykane problemy behawioralne, z jakimi borykają się posiadacze kotów. Doskonale rozbudowała te zagadnienia i w przystępny sposób przedstawiła wszystkie swoje porady i programy. Kociego zachowania zapewne i tak żaden człowiek nie rozszyfruje do końca, ale wspólne życie z kotem może być pełne miłości, radości i zadowolenia – po każdej ze stron. Gorąco polecam!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu:

illuminatio.pl

Komentarze

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...