"Zsokowani" - Amely Greeven, Eric Helms

 
 
 
 
Data wydania: 27.11.2015
Tytuł oryginału: The Juice Generation: 100 Recipes for Fresh Juices and Superfood Smoothies
Tłumacz: Maciej Lorenc
ISBN: 978-83-64645-25-9
Wymiary: 165 x 235
Strony: 240
 Cena: 34,90 zł

Fanką zdrowego odżywiania i świeżych soków jestem już od dawna. W naszym rynku wydawniczym od niedawna zaczęły się pojawiać książki z tego zakresu i ich liczba wciąż rośnie. Nie ukrywam faktu, że bardzo mnie to cieszy, ponieważ wiedzy nigdy dość, a takie pozycje zdecydowanie są potrzebne – zwłaszcza w dzisiejszych czasach. „Zsokowani” to kolejna publikacja tego typu, która jest naprawdę znakomita!

Przede wszystkim jest to 3-fazowy program, który ma nas zachęcić do wprowadzenia do swojej codziennej diety świeżych soków i smoothies. Ja akurat takiego programu nie potrzebuję, bowiem jest to stały element mojego życia, ale uwielbiam nieco poszaleć i czerpać inspirację z przepisów, które mogę w takich książkach znaleźć. A jest ich tutaj naprawdę sporo! Soki stanowią podstawę, ale jest też sporo o smoothies, zielonych koktajlach, a nawet mlekach roślinnych!

Książka ta będzie stanowiła doskonały poradnik dla osób, które stopniowo chcą wprowadzać soki do swojej diety. Znaleźć tutaj można nie tylko wyżej wspomniane przepisy, ale całe mnóstwo przydatnych informacji o witaminach, wpływie soków na zdrowie, rodzajach wyciskarek czy innych sprzętów, sposobie przygotowywania warzyw i owoców, a także wiele ciekawostek, chociażby takich, który rodzaj grejpfrutów jest zdrowszy. Znajdziecie tutaj również instrukcję rozłupywania kokosa! Autorzy najwidoczniej nie lubią ograniczeń, bowiem w ich przepisach pojawia się wiele roślin, o których często zapominamy. Owoce egzotyczne są naprawdę znakomitym źródłem energii i witamin, a superżywność w stylu korzenia maci czy jagód acai jest idealnym dopełnieniem smoothies czy soków.

Sam program, którego celem jest przekonanie niedowiarków do picia soków jest bardzo dobrze skonstruowany. Dzięki niemu można w łatwy i smaczny sposób (chociaż tutaj trzeba się po prostu przyzwyczaić, bowiem takie soki czy smoothies smakują zupełnie inaczej niż te kartonowe, które możemy znaleźć w sklepach) wprowadzić te bomby witaminowe do naszego życia. Z czasem poznajemy nowe smaki i połączenia, a gdy już raz spróbuje się takich soków, to człowiek nie ma ochoty na żadne inne! Tym bardziej, że to, co przygotujemy w domu, jest pozbawione chemii i sztucznych dodatków. Samo zdrowie! Wierzcie mi, ciało samo zacznie się dopominać o kolejną porcję!

„Zsokowani” to doskonała pozycja nie tylko dla osób początkujących, które dopiero planują wprowadzenie takiej zielonej rewolucji do swojego życia, ale również dla osób zaawansowanych – przede wszystkim dlatego, że jest tu sporo oryginalnych przepisów, wiele wskazówek i ciekawostek. No i książka jest cudownie wydana! Pełna zdjęć i kolorów, jedna z przyjemniejszych dla oka pozycji, z jakimi miałam do czynienia. Dodatkowym elementem przekonującym do rozpoczęcia zmian są wypowiedzi różnych osób, czy to sportowców czy aktorów, o tym, jak soki zmieniły ich życie i jak wpłynęły na ich stan zdrowia. Ciężko nie zgodzić się z tym, że potrafią zdziałać cuda! Gwarantuję Wam, że Wasze ciało będzie bardzo zadowolone z takiego dodatku do codziennej diety, jakim są świeżo wyciskane soki i smoothies. A „Zsokowani” to pozycja doskonała, motywująca i konkretna! Polecam!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję:
illuminatio.pl

Komentarze

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...