"Siedlisko duszy" - Gary Zukav

 
 
 
Data wydania: 29.05.2015
Tytuł oryginału: Seat of the Soul
Tłumacz: Rafał Pękała
ISBN: 978-83-63965-56-3
Wymiary: 148 x 210
Strony: 274
 Cena: 44,90 zł
 
 
 
 
 
 
 
W jaki sposób postrzegacie samych siebie? Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, że być może za Waszym życiem, sposobem postrzegania świata czy osobowością kryje się coś więcej? Dusza. Słowo tak dobrze znane, a tak źle rozumiane i niedoceniane. Ludzie z biegiem lat zapomnieli, co jest najważniejsze, zapomnieli, że są światłem i czystą energią. Ale koniec z tym, Gary Zukav to zmieni!

„Siedlisko duszy” to książka, którą z łatwością mogłabym podzielić na dwie zasadnicze części. Pierwsza z nich skupia się na wprowadzeniu czytelnika w tematykę energii, intuicji, karmy i istnienia duszy. To opowieść o tym, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy. Gary Zukav skłania nas do refleksji i rozmyślań, przytacza wiele przykładów, które pozwalają nam zrozumieć to, co ma na myśli. Znaleźć można tutaj informacje o tym, czego dusza się uczy, z czego czerpie informację, czym jest intuicja i czy aby na pewno powinniśmy się jej zawsze słuchać.

Drugą część stanowią porady i ćwiczenia, które mają na celu pomóc nam zyskać kontrolę nad naszym wnętrzem. Zawiera w sobie pytania, ćwiczenia i lekcje życia, które krok po kroku pozwalają nam rozwinąć intuicję i zrozumieć samych siebie. Bardzo istotne jest to, aby faktycznie skupić się na tych działaniach i nie pozwolić sobie na myślenie o niebieskich migdałach. Tylko wtedy, gdy oddamy się całkowicie temu programowi, będziemy w stanie czerpać z niego jak najwięcej.

Książka nie jest napisana skomplikowanym językiem, wręcz przeciwnie – bardzo przystępnym i w pełni zrozumiałym. Jednak nie polecam czytania jej w miejscach, które mogą rozpraszać naszą uwagę. Czasami lekki język to nie wszystko i naprawdę trzeba się odpowiednio zagłębić w lekturze, aby ją zrozumieć. Tak właśnie jest z twórczością Gary’ego Zukava. Jeżeli tylko pozwolimy, aby wiedza zawarta w tej książce weszła głęboko w nasz umysł, to z pewnością wiele na tym zyskamy. Nie jest to lektura przeciętna i łatwa, wymaga otwartego umysłu i zaangażowania.

Czy jest to ten typ literatury, który potrafi zmienić nasze nastawienie i postrzeganie świata? Z pewnością! To pozycja przeznaczona nie tylko dla osób, które dopiero wchodzą w tematykę duszy i intuicji, ale również dla tych, którzy już od lat żyją w zgodzie ze swoim wnętrzem. Gary Zukav w bardzo charakterystyczny dla siebie sposób przedstawia ową tematykę i uważam, że warto zapoznać się z jego punktem widzenia. W końcu wiedzy nigdy dosyć, prawda? 

„Siedlisko duszy” to książka, która z pewnością otwiera nas na nowe doświadczenia i doznania. To opowieść o tym, jak odnaleźć samego siebie, dotrzeć do głębi swojego wnętrza i zrozumieć, co jest dla nas najważniejsze. Zastanawiacie się, w którym kierunku podążyć? Ta książka Wam pomoże. Oczywiście nie będzie to wyglądać tak, że po jej przeczytaniu od razu obierzecie właściwy kierunek, ale będziecie w stanie słuchać Waszej duszy i intuicji, a to jest zawsze dobra droga. Pamiętajcie, że każdy odgrywa na Ziemi ogromną rolę, trzeba tylko nauczyć się kontrolować swoje wnętrze, aby ją zrozumieć.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję:

illuminatio.pl
 

Komentarze

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...