"Ewolucja duszy" - dr Linda Backman

 
 
Data wydania: 14.09.2015
Tytuł oryginału: The Evolving Soul: Spiritual Healing Through Past Life Exploration
Tłumacz: Grzegorz Ciecieląg
ISBN:  978-83-64645-12-9
Wymiary: format A5
Strony: 240
 Cena: 34,90 zł
 
 
 
 
 
 
 
Jakiś czas temu usłyszałam historię kobiety, która całe życie zmagała się z bólem w okolicach brzucha. Lekarze nie byli w stanie wykazać żadnej konkretnej choroby, nie dało się również postawić ostatecznej diagnozy, która tłumaczyłaby, skąd owy ból się bierze. Któregoś dnia kobieta postanowiła poddać się regresji hipnotycznej i wtedy okazało się, że w jednym z poprzednich wcieleń umarła poprzez dźgnięcie nożem właśnie w to miejsce. Od tamtej pory ból przestał ją męczyć…

Dr Linda Backman od ponad 20 lat zajmuje się hipnozą regresywną i dzięki temu pomogła ogromnej liczbie pacjentów. W swojej książce przekazuje zebraną przez siebie dotychczas wiedzę oraz przytacza całe mnóstwo przykładów, które uświadamiają czytelnikowi, że jest kimś więcej, niż mu się wydaje. Dusza jest czymś niesamowitym, potrafi gromadzić w sobie mądrość i doskonale pamięta to, z czym miała kiedyś do czynienia. Niestety ludzie często zapominają o tym, kim są naprawdę… stąd biorą się wszystkie niedopowiedzenia i problemy. A wystarczy wsłuchać się w ten głos, który spoczywa gdzieś na dnie naszych myśli.

„Ewolucja duszy” to książka, która przybliża czytelnikowi tematykę duszy i reinkarnacji. Tłumaczy, w jaki sposób dusza dokonuje wyboru kolejnego życia, skąd czerpie wiedzę, kto nią kieruje, do kogo zwraca się po pomoc. Jest to napisana w bardzo płynny, przystępny i wciągający sposób książka. Nie stanowi typowego kompendium wiedzy w tym temacie, a jednak wystarczająco wprowadza nas do świata duchowości i skłania do przemyśleń oraz refleksji. Po lekturze tej pozycji ciężko zaprzeczyć istnieniu reinkarnacji, bowiem pani Backman przytacza całe mnóstwo przykładów i historii swoich pacjentów, które są logiczne i sensowne. 

Intrygującym rozdziałem jest ten, który przedstawia siedem archetypów i promieni duszy. Nie spotykałam się z tym zbyt często w książkach, dlatego pani Backman ma u mnie za to ogromnego plusa. Autorka prezentuje temat reinkarnacji i duszy w sposób chronologiczny – poczynając od samego pojęcia tych słów, idąc dalej przez temat przewodników duchowych, intuicji, wyżej wspomnianych archetypów, a kończąc na reinkarnacjach równoczesnych czy inkarnacjach pozaziemskich. Mimo że nie jest to tematyka łatwa i całkowicie zrozumiała na pierwszy raz, to pani Backman udaje się swoją wiedzę przekazać w naprawdę przystępny i jasny sposób.

„Ewolucja duszy” to naprawdę dobra pozycja, z którą warto się zapoznać. Nie tylko pomaga uzdrowić duszę, ale również ciało. Jestem przekonana, że każdego, kto po nią sięgnie, zmusi do refleksji i myślenia, a to jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Warto na chwilę przystanąć i wsłuchać się w samego siebie, posłuchać swojej intuicji i poddać się temu, co stara się nam przekazać. Pomóc nam mogą dodatkowo pytania, do których zadawania sobie samemu zachęca autorka na koniec każdego rozdziału. Można to częściowo potraktować jako mini-kurs poznawania swojej duszy. Polecam!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję:

illuminatio.pl
 

Komentarze

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...