"Współczesna czarownica" - Deborah Blake

 
 
 
Data wydania: 07.03.2016
Tytuł oryginału: Everyday Witchcraft. Making Time for Spirit In a Too-Busy World
Tłumacz: Joanna Żywina
ISBN: 978-83-65170-65-1
Wymiary: 135 x 205 mm
Strony: 256
 Cena: 34,90 zł
 
 
 
 
 
 
 
 
Wizerunek czarownicy zmieniał się na przestrzeni lat i mimo że dzisiaj bycie czarownicą nie do końca oznacza to samo, co dawniej, tak postrzeganie takich kobiet pozostało praktycznie niezmienne. Zazwyczaj, gdy pada słowo „czarownica”, w naszej wyobraźni pojawia się obraz pięknej, bladej kobiety ubranej na czarno, z rozwianymi bujnymi włosami, spiczastym kapeluszem oraz kotem i miotłą u boku. Właściwie czemu nie, sama nie raz się tak przebierałam, ale zaufajcie mi, bycie czarownicą to kwestia duszy i tego, co się ma w środku, a nie na zewnątrz.

Słowo czarownica można w dzisiejszych czasach spokojnie zastąpić innym, a mianowicie słowem poganka. Osobiście uważam, że czarownicą trzeba się urodzić, chociaż wiele książek przedstawia to w nieco innym świetle. Podobno każdy z nas w taki czy inny sposób jest obdarzony pewnymi zdolnościami paranormalnymi, tylko jedni bardziej sobie zdają z tego sprawę i potrafią to wykorzystać. Jednak tak na dobrą sprawę Deborah Blake nie skupia się na jasnowidzeniu, byciu medium czy skomplikowanych rytuałach energetycznych. To, co prezentuje autorka, jest bardzo lekkie i proste. Tym bardziej, że poganizm można w dużej mierze postrzegać może nie jako religię, ale zdecydowanie pewną filozofię życia.

Magia, często błędnie postrzegana jak ta z Harry’ego Pottera, polega na czymś zupełnie innym, niż mogłoby się wydawać. Deborah Blake w swojej książce prezentuje „magiczne sposoby” na to, aby nasze życie było lepsze, przyjemniejsze i pełne radości. Autorka pragnie, aby osoby sięgające po tę książkę potrafiły odnaleźć w sobie wewnętrzną siłę i zmotywować się do działania. Kluczem jest pozytywne nastawienie i zmiana postrzegania otaczającego nas świata, z czego doskonale zdaje sobie sprawę każda poganka. Główne przesłanie płynące z tej książki jest takie, że istotą rzeczy jest życie zgodne z naturą i własną intuicją.

Rytuały przedstawiane przez autorkę nie są niczym skomplikowane, powiedziałabym wręcz, że są banalne i wykonać je może każdy. Nawet nie jestem do końca pewna, czy można by je nazwać magią i powiązać z byciem czarownicą, ale to już kwestia perspektywy. Ja mam swoją własną. Jednakże proste afirmacje i magia świec idealnie się tutaj sprawdzają, a dobrze wiemy, że myśli i słowa mają siłę sprawczą. Deborah Blake zachęca czytelników do tego, aby wprowadzili subtelne zmiany (chociaż w przypadku niektórych osób mogą to być zmiany radykalne, choć nie jestem pewna, czy takie osoby byłyby w ogóle skłonne sięgnąć po tego typu pozycję) i obrali nową ścieżkę życia – bardziej głęboką, pełną radości, relaksacji i zadowolenia. Wieczne marudzenie jeszcze nikomu nie pomogło! Nawiązuje również do czterech żywiołów i kontaktowania się z nimi, co okazuje się być bardzo proste i przyjemne. 

Poszczególne rozdziały skupiają się nie tylko na rytuałach mających konkretny cel, ale chodzi przede wszystkim o to, aby zawarta w tej książce praktyka towarzyszyła nam codziennie. Od świtu do nocy – już po przebudzeniu możecie zrobić krótki „rytuał”, który poprawi wasze samopoczucie i doda Wam energii. Nic skomplikowanego, a naprawdę może zadziałać. W książce tej znajdziemy również informację o tym, w jaki sposób nawiązać kontakt z Bogiem i Boginią, którzy odzwierciedlają męski i żeński pierwiastek natury. Nie brak tutaj również informacji o kontaktach ze zwierzętami (nie tylko z kotami ;)) czy tworzeniu magicznej przestrzeni.

„Współczesna czarownica” to książka dla każdej kobiety, czy też może nawet mężczyzny, którzy czują w sobie boski element i wiedzą, że trzeba ruszyć dalej. Do publikacja dobra dla tych, którzy zawsze gdzieś na dnie swojego umysłu czuli, że mogą wiele zdziałać, ale nigdy nie wiedzieli jak zacząć. Twórczość Debory Blake pomaga stworzyć wokół siebie nowe otoczenie, zmienić nasze postrzeganie świata i wprowadzić niezwykle pozytywne zmiany do naszego życia – i to w naprawdę łatwy, przyjemny i przystępny sposób. 

Za egzemplarz serdecznie dziękuję:

illuminatio.pl


W SKRÓCIE:

Książka Debory Blake jest napisana naprawdę bardzo przystępnym językiem i umożliwia nam zmianę postrzegania naszego otoczenia. To książka, dzięki której poznacie mnóstwo codziennych, łatwych praktyk, które zmienią Wasze życie na lepsze. Poczujecie pozytywną energię i wewnętrzną siłę, a też nie będziecie mieć problemu z tym, aby zrozumieć wiedzę przekazywaną przez autorkę. Lekka i przyjemna lektura, która przedstawia czarownicę w roli poganki żyjącej zgodnie z prawami natury.

DLA KOGO?

Dla każdego, kto poczuł w sobie potrzebę słuchania swojego wewnętrznego głosu. Dla każdego, kto chciałby wzmocnić swój kontakt z naturą i własnym ja. Dla wszystkich tych, którzy pragną zmian na lepsze, ale nie czują się dobrze, gdy przychodzi im wykonywać skomplikowane praktyki i rytuały.Komentarze

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...