"Moja kuchnia wege" - Audrey Cosson

Data wydania: 31.08.2016
Tytuł oryginału:  Vegan
Tłumacz: Natalia Wiśniewska
ISBN: 9788328028180
Wymiary: 215 x 2705 mm
Strony: 140
 Cena: 49,99 zł

Wiecie, co najbardziej kocham w książkach kucharskich? Sposób ich wydania! W końcu nie na darmo mówi się, że jemy przede wszystkim oczami. A takie kolorowe zdjęcia, które możemy znaleźć w tego typu pozycjach, są naprawdę zachęcające! Nowość wydawnictwa Buchmann, Moja kuchnia wege, jest pod tymi względami bardzo obiecująca! Choć ostatnio oglądałam program o tym, jak ciężko jest zrobić naprawdę dobre zdjęcie jedzenia. To niesamowite, ile pracy należy w to włożyć. Choć czasami to właśnie w taki sposób jesteśmy oszukiwani jako klienci, tak w przypadku książek kucharskich i zawartych w nich przepisów wiele zależy od nas – od sposobu przygotowania, od naszej finezji i wyobraźni. Osobiście uważam, że przepis powinien być tylko inspiracją i motywacją do działania.

Zawsze mam ochotę pokazać książki takie jak ta wszystkim mięsożercom, którzy pytają się „To co ty jesz, skoro nie jesz mięsa?”. Jakby wegetarianie naprawdę przymierali z głodu… Choć ostatnimi czasy skłaniam się bardziej ku kuchni czysto roślinnej, to jednak dobre przepisy na dania wegetariańskie zawsze będą u mnie pożądane! A jest ich tutaj całkiem sporo. Oczywiście początkowo autorka wyjaśnia, dlaczego warto przejść na taką dietę, co będzie nam niezbędne w kuchni, jakie produkty są stosowane najczęściej, jakie warzywa i owoce jeść o danej porze roku, prezentuje podstawowe zamienniki mięsa i sposób na przygotowanie mleka roślinnego – dlatego nawet weganie znajdą tutaj coś dla siebie.

W książce znajdziemy najwięcej przepisów na przystawki i dania główne, ale nie brakuje również śniadań czy deserów. Część z nich można również zastosować przy przygotowywaniu kolacji – choć oczywiście bardziej skłaniałbym się ku tym lżejszym potrawom. Przyznam szczerze, że pojawiło się w tej książce wiele oryginalnych i ciekawych pomysłów oraz dań, z którymi do tej pory się nie spotkałam. Wiele zaskakujących połączeń, wiele różnych smaków – każdy znajdzie coś dla siebie. Myślę również, że spokojnie można tutaj nieco fantazjować, czerpać inspirację i zachętę, choć na pewno sama wypróbuję kilka przepisów krok po kroku. A nawet nie kilka, być może nawet wszystkie! Panuje tu jednak takie bogactwo, że aż nie wiem, od czego można by zacząć… 

Wiele zaprezentowanych potraw jest naprawdę łatwa w przygotowaniu. Sposób ich przygotowania jest opisany krok po kroku, podany jest przybliżony czas przygotowania czy obróbki termicznej. Oczywiście w dobrym przepisie nie może zabraknąć spisu wymaganych składników – przeważająca większość z nich jest łatwo dostępne w supermarketach. „Moja wege kuchnia” to książka pełna oryginalnych pomysłów, z którą każdy wegetarianin powinien się zapoznać. A może nawet taki mięsożerca, który nie wierzy, że tego typu dieta może być smaczna. Również weganie znajdą tutaj coś dla siebie, a i czerpiąc inspiracje z pewnością będą potrafili przerobić większość dań na wersję typowo roślinną. W końcu w naszych sklepach przybywa tego typu produktów, a i zrobienie wielu z nich w domu nie jest wcale takie trudne – trzeba się tylko zmobilizować. Zdecydowanie polecam!


http://www.taniaksiazka.pl/moja-kuchnia-wege-audrey-cosson-p-769790.html

Szczerze, ale to bardzo szczerze zachęcam do sięgnięcia po tę książkę! Nawet jeżeli uważacie się za typowych mięsożerców ;)

Komentarze

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...