"fitREWOLUCJA w 4 krokach" - Magdalena Derewecka i inni

 
 
 
 
 
Data wydania: 07.12.2016 
ISBN: 978-83-7924-506-2
Wymiary: 165 x 235 mm
Strony: 288
 Cena: 39,90 zł
 
 
 
 
 
 
 
 
Fitrewolucja w 4krokach to poradnik i praca zbiorowa, która ma pomóc każdej kobiecie być fit. Pod każdym względem. To nie tylko trening, ale również dieta, relaks i dobry wygląd. Powstała pod redakcją Magdaleny Dereweckiej z portalu myfitness.pl, a łącznie wypowiadają się w niej cztery młode kobiety znane ze zdrowego stylu życia.  Niestety, tak się pechowo złożyło, że książka raczej nie spełniła moich oczekiwań i lekko mnie rozczarowała. Dlaczego?

Przede wszystkim zacznę od tego, że nie jestem w takowych tematach żółtodziobem. Odpowiednie treningi, dobór diety czy relaks to stale elementy mojego życia, w których dokształcam się już od dłuższego czasu. Jest to bardzo bliska mi tematyka, sama z siebie nie raz robiłam królika doświadczalnego, aby przetestować różne nowinki dietetyczne czy treningowe. Natomiast ta książka skierowana jest raczej do typowego laika, który nie robi nic innego, tylko podąża za trendami. Ja uważam, że to nie o to chodzi, aby być „na topie”. Chodzi o to, aby słuchać swojego ciała, być tu i teraz i wiedzieć, co jest dla nas najlepsze. Porady „Jak zrobić idealne selfie?” nie są raczej nikomu potrzebne i moim zdaniem było to po prostu przesadą. 

Każda z czterech części książki opracowana została przez jedną z czterech współautorek. „Jak trenować” to dział należący do mistrzyni świata w Fitness Figure Classic, czyli Kasi Dziurskiej. „Jak jeść” to tematyka Ady Palki, trenerki personalnej i absolwentki AWF. Modę i wygląd prowadzi Sylwia Nowak, aktorka i pasjonatka zdrowego trybu życia. Natomiast relaksu uczy nas Paulina Kuczyńska, trenerka personalna. W każdej części można wyróżnić kwestionariusz i krótką historię każdej z Pań, po których następuje już ta zasadnicza część rozdziału, czyli porady i wskazówki dotyczące diety, wyglądu i innych elementów, które razem składają się na fit rewolucję.

Niestety, w moim odczuciu wszystko było bardzo oczywiste. Nie znalazłam tutaj żadnych nowych informacji, nic wyjątkowego. Wszelkie informacje z tej książki przewijają się już od dawna w Internecie czy pocztą pantoflową. W przystępny i nawet niezły sposób opisane są treningi, chociaż nie jestem pewna, czy osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z byciem fit połapie się w każdym ćwiczeniu i będzie wiedziała, na co zwracać szczególną uwagę. Na pewno przyjemne są niektóre przepisy, które podają autorki – chętnie kilka wypróbuję, przynajmniej tych w wersji wegańskiej bądź spróbuję je przerobić na swój tryb odżywiania. 

Plusem zdecydowanie jest sposób wydania książki. Jest przejrzysta i kolorowa, czyta się ją przyjemnie i lekko, ale niestety pewne błędy i zarzuty, które wobec niej mam, zniechęciły mnie do lektury. Osobiście nie uważam, żeby makijaż był istotnym elementem na siłowni, choć wiem, że są kobiety, które koniecznie muszą wyglądać dobrze nawet podczas treningu, choć uważam, że malowanie się na siłownie i kupowanie super drogich strojów tylko po to, aby się zaprezentować, jest złym podejściem. Chodzi o to, żeby się skupić na treningu i na własnym ciele, a nie na tym, czy przypadkiem tusz nam się nie rozmazał. Intensywny trening i tak zrobi swoje z makijażem… W ogóle nie spodobały mi się plany tygodniowe autorek. Nie wiem, czy faktycznie służą one do czerpania inspiracji, ale prawda taka, że są one dostosowane indywidualnie, gdzie żadna z pań nie ma normalnych godzin pracy. Taki plan tygodniowy nie pomoże nikomu, kto pracuje codziennie od 8-16. 

Niestety, osobiście mam wobec tej pozycji sporo zarzutów – widocznie „bycie fit” jest dla mnie czymś nieco innym. Ta książka skierowana jest raczej do tych, którzy zawsze podążają za modą i trendami, uwielbiają różnego rodzaju aplikacje i bajery. Chociaż wiem, że obecnie to wszystko, co zostało zawarte w tej książce jest „na topie”, to ja nie czuję się przekonana. Niestety, nie przeprowadzę tej fitrewolucji, a zostanę przy swoim stylu bycia fit.

taniaksiazka.pl

Komentarze

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...