Magazyn Książki - wydanie specjalne!


Cześć Kochani! Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją, ale nieco inną... Bo nie dotyczy ona żadnej powieści, a magazynu książkowego!

Znacie go? Jeżeli jeszcze nie, to koniecznie powinniście kliknąć w ten link -> Magazyn Książki


Magazyn jest dostępny w cenie 9,99 zł, a ja mam dla Was dzisiaj co nieco informacji o tym, co znajdziecie w lipcowym numerze! To specjalne wydanie na lato :)


Jestem książkoholikiem, ale jakoś nigdy nie czytałam żadnego magazynu poświęconego książkom. Ogółem muszę przyznać, że w ogóle rzadko sięgam po jakiegokolwiek typu gazety, a jeśli już, to najczęściej są to te popularno-naukowe bądź ezoteryczne. Chyba jedynymi artykułami, które czytam dosyć systematycznie, są te związane z moimi studiami – jednak czasami nie jest to kwestia czystego wyboru, ale konieczności. Ale wiecie… Jak się okazuje, jest taki jeden magazyn o książkach. O bardzo wdzięcznej nazwie: Książki. I jakbyście to przeoczyli to chętnie poinformuję Was o tym, że dostępne jest już wydanie specjalne tego magazynu, specjalnie przygotowane na okres letni! A co więcej, napiszę Wam o nim nawet kilka słów!

Okazuje się, że jest to magazyn dosyć obszerny! Ponad 100 stron artykułów, reklam i informacji z dziedziny, którą wszyscy kochamy. Ponad 100 stron o książkach! O książkach różnego typu, dlatego każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie, choć jak na mój gust magazyn skupia się przede wszystkim na literaturze takiej bardziej dojrzałej. Bardzo przyjemną sprawą są takie krótkie notki od redakcji, które możemy znaleźć na początku magazynu – trochę szybkich informacji ze świata, które zawsze są mile widziane i stanowią swego rodzaju wiedzę ogólną z dziedziny literatury.

Jeżeli zastanawiacie się, jakie książki zapakować do walizki jadąc na urlop, to tutaj na pewno znajdziecie ku temu wskazówki, zwłaszcza w jednym z artykułów. Ale to zaledwie początek góry lodowej, bo jest ich tutaj naprawdę sporo! Colson Whitehead, autor powieści Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki opowiada o swojej książce; pojawia się artykuł o naszym rodaku, Stanisławie Lemie, a także nawiązanie do jego twórczości i ewentualne odniesienia z literaturze; jest też co nieco o edukacji seksualnej i książkach z tej dziedziny; a nawet i o Szekspirze i nie zabrakło czegoś dla fanów fantasy. Mieszanka wybuchowa, prawda? Jednak moim faworytem jest artykuł pod tytułem Czekając na powrót Blade Runnera, ponieważ wiąże się on z jednym z moich ulubionych autorów, Philipem K. Dickiem. Ma on związek w dużej mierze z sequelem filmu Łowca Androidów, który pojawi się już w tym roku. Spodobał mi się również artykuł poświęcony… roślinom! I nie chodzi o to, że z drzew robi się książki. Na pewno zauważyliście, że ostatnimi czasy na rynku wydawniczym pojawia się sporo książek o naturze. Jeżeli jesteście ciekawi skąd takie poruszenie w tej dziedzinie, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł!

Nie sposób w jednej opinii streścić ogrom informacji, jakie niesie ze sobą ten magazyn. Przyznaję, że było to dla mnie miłe zaskoczenie, choć zazwyczaj do tego typu mediów podchodzę sceptycznie. Jednakże magazyn Książki jest naprawdę przyjemny, nie tylko dla książkoholika. Ładna szata graficzna, ciekawe i dobre merytorycznie artykuły, sporo krótkich informacji, ładnie wplecione reklamy i banery promocyjne książek, które być może zwrócą Waszą uwagę i zachęcą do sięgnięcia po daną powieść. Świetną sprawą jest także wakacyjne kalendarium prezentujące najważniejsze wydarzenia związane z literaturą oraz dział Wydawcy polecają.

Na naszym rynku nie ma zbyt wielu magazynów o książkach, dlatego warto bliżej przyjrzeć się właśnie temu, bo jest naprawdę bardzo rzetelny i konkretny. Porusza różnego rodzaju tematykę, ma świetną konstrukcję i oprawę graficzną – bardzo przejrzystą, przyjemną dla oka. A jeżeli chwilowo będziecie mieli dość czytania samych książek, ale bez czytania nie jesteście w stanie się obejść, to warto mieć ten magazyn pod ręką! Tak dla chwili ukojenia, dla chwili relaksu przy dobrej kawie, dla poszerzenia swojej wiedzy z dziedziny literatury! Bardzo przyjemna sprawa!

Komentarze

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...