"Magiczne kryształy" - Richard Webster


Data wydania: 02.10.2019
Tytuł oryginału: How to Use a Crystal
Tłumacz: Katarzyna Dumińska
ISBN: 978-83-663-3898-2
Wymiary: 135 x 205 mm
Strony: 264
Cena: 36,90Richard Webster uchodzi za jednego z bardziej uznawanych autorów jeżeli chodzi o literaturę ezoteryczną. Ma na swoim koncie naprawdę sporo dzieł, z których jedne w moim odczuciu wypadały gorzej, inne lepiej. Nie da się jednak ukryć, że pisane przez niego książki są bardzo proste w odbiorze, przystępne dla każdego – wiec nawet typowy żółtodziób może z nich sporo czerpać. Są idealne dla osób, które stawiają pierwsze kroki na ścieżce duchowości i ezoteryki, ale osoby, które od dawna nią podążają, też mogą znaleźć co nieco inspiracji. Nie inaczej jest w przypadku bestsellerowych Magicznych kryształów.

Pamiętam, że gdy byłam zaledwie kilkuletnim dzieckiem, mama z okazji urodzin podarowała mi trzy kamienie szlachetne: tygrysie oko, kwarc różowy, malachit. Od tamtej pory moja miłość do kamieni i kryształów pozostaje niezmienna i ogromna. Praktycznie z każdej giełdy minerałów przywożę nową zdobycz – bo jeżeli dany kamień do mnie przemówił, to znak, że powinien się znaleźć w moim otoczeniu. A one często do mnie przemawiają… Uwielbiam ich energię, wygląd, a także szerokie spektrum zastosowań, które sam Webster również postanowił zaprezentować w swojej książce.Zdecydowanie nie jest to kolejna encyklopedia, w której znajdziecie kolorowe zdjęcia i powtarzające się opisy kamieni i kryształów. Tego typu publikacji na rynku można znaleźć naprawdę sporo, ale zdążyłam się już przekonać, że nie jest to w stylu Richarda Webstera. Po szybkim wprowadzeniu przechodzi on do sedna sprawy – ukazuje mnóstwo prostych, opisanych krok po kroku rytuałów, które można wykonać w domowym zaciszu z użyciem… uwaga! Jednego kryształu. Nie potrzebujecie zatem pokaźnej kolekcji (chociaż z czasem zapewne zrozumiecie, że ona tworzy się sama z siebie…), tylko ten jeden jedyny minerał, który Was wybrał.

Kryształy są świetnymi odbiornikami – potrafią pochłaniać negatywną energię, neutralizować ją w pewien sposób, ale też same z siebie emanują cudownym pozytywem, który zawsze podnosi człowieka na duchu. Praca z nimi zdecydowanie nie należy do trudnych, o ile wiecie, jak prawidłowo je oczyszczać i ładować – a jeżeli nie wiecie, to Webster również to wyjaśnia. Podaje sporo różnych sposobów, więc każdy znajdzie ten, który odpowiada mu najbardziej. Rytuały z kolei nie są typową magią czy skomplikowanymi tworami, to raczej bardzo proste afirmację z dodatkową, nieco magiczną aurą i otoczką. Bywają nawet nieco duchowe, gdyż Webster niejednokrotnie porusza tematykę aniołów, do których można się zwracać. Jednak Ci, którzy mają już swoje sposoby na pracę z energią czy kreślenie kręgu spokojnie mogą każdy z rytuałów wykonać na swój sposób, traktując to, co pisze autor, jako inspirację, a nie gotową recepturę.Ogromną zaletą jest różnorodność opisywanych rytuałów. Wiążą się one w dużej mierze z podstawowymi aspektami naszego życia, takimi jak radość i smutek, miłość, przygnębienie, dostatek… Jest też sposób na stres, zwiększenie motywacji czy siły woli, ale nie brakuje również bardziej duchowych elementów, które wiążą się ze świadomym śnieniem, podróżami astralnymi czy kontaktem z przewodnikami duchowymi. Są opisane w sposób prosty i klarowny, nikt nie powinien mieć trudności z wykonaniem ich – łatwe i przyjemne, wystarczy tylko trochę wiary i chęci, a w niektórych przypadkach wytrwałości – wierzcie mi, rzadko komu udaje się od razu odbyć podróż astralną, nawet jakby kamień miał nam w tym pomóc… Ogółem jest to naprawdę przyjemna książka, po którą śmiało mogą sięgać wszyscy zainteresowani tą tematyką.Komentarze

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...