"Zdradziecka królowa" - Danielle L. Jensen

 


Data wydania: 24.06.2020
Tytuł oryginału: The Traitor Queen
Tłumacz: Anna Studniarek
ISBN: 978-83-66173-49-1
Wymiary: 135 x 215 mm
Strony: 360
Cena: 39,90
Seria: Królestwo Mostu #2


Danielle L. Jensen swoją twórczością zdołała zachwycić całe multum czytelników. I nie ma się czemu dziwić! Tworzy ona bowiem naprawdę piękne i urzekające opowieści, których akcja rozgrywa się w niesamowitych, fantastycznych światach. Emocje zawsze biorą górę nad czytelnikiem i nie inaczej było w przypadku Zdradzieckiej królowej, którą zamówiłam w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl! Nawet nie wiecie, jak się ucieszyłam, gdy ta powieść trafiła w moje ręce, bowiem pierwszy tom naprawdę zapadł mi w pamięć i byłam niesamowicie ciekawa tego, jak potoczą się dalsze losy Lary i Arena.

Praktycznie każda książka Jensen, podobnie jak i ta, szybko zyskała status bestsellera (inne bestsellery znajdziecie tutaj). Stoi za tym kilka istotnych rzeczy, a przede wszystkim to, że jej powieści są napisane w bajeczny, niezwykle barwny i plastyczny sposób. Uwielbiam zatracać się w tworzonych przez nią światach, wyobrażać sobie każde miejsce, w którym rozgrywa się dana scena, wędrować, zwiedzać i eksplorować. W Zdradzieckiej królowej nie mamy jednak aż tyle czasu na zgłębianie pięknych zakątków, bowiem mocnym wątkiem, który został w niej poruszony, jest wojna. Krwawa, brutalna, nieprzewidywalna.

Chociaż Lara doskonale wie, że Ithicana ją znienawidziła, podobnie jak jej mąż Aren, jest gotowa oczyścić swoje imię i zrobić wszystko, aby go uwolnić z lochów swojego ojca. Nie jest to jednak łatwe zadanie – zwłaszcza w momencie, gdy sama stała się więźniem ocalałych mieszkańców kraju, który nie chce już widzieć w niej swojej królowej. Jednak wydaje się, że tylko Lara ma pomysł, jak uratować Arena. Jej wizja może się ziścić, pod warunkiem, że dziewczyna odnowi dawne znajomości i pomoże innym zawrzeć nowe sojusze. Jej cel jest jasny – uratowanie Arena i zabicie ojca. Jednak po drodze napotka ją mnóstwo nieprzyjemności, a jej serce nie jeden raz rozpadnie się na kawałki.

Spiski, intrygi, mocna akcja, pojedynki, smutek, żal, rozgoryczenie, namiętność – to wszystko tak mocno przeplata się w tej powieści, że nie sposób nie poczuć się niezwiązanym z opowiadaną przez Jensen historią. Tak mocno angażuje ona czytelnika, zarówno pod względem rozwoju samej fabuły i tego, jaki los ostatecznie czeka na Ithicanę oraz jej mieszkańców, ale również pod względem emocjonalnym. Nie da się ukryć, że romans Lary i Arena stał się wyjątkowo trudny, a każde z nich próbuje się mierzyć z wewnętrznym rozdarciem i buzującymi emocjami. Aren z jednej strony czuje do swojej żony ogromny żal i nienawiść, a z drugiej nadal jej pragnie. Lara nigdy nie spodziewała się, że pokocha człowieka, którego całe życie postrzegała jako wroga… Ale wie, że ten związek nie ma już przyszłości.

Jednak wątek romantyczny stanowi jedynie miłe i nienachalne urozmaicenie całości, w której tym razem główne skrzypce gra wojna. Ojciec głównej bohaterki pragnie dokończyć swoje dzieło i doprowadzić do ostatecznego upadku Ithicany. Jednak nie zdawał sobie chyba sprawy z tego, co oznacza zraniona kobieta. A właściwie w jego przypadku kilka kobiet… Mamy okazję nieco lepiej zapoznać się z jego historią oraz poznać siostry Lary – kobiety silne, odważne i nieuległe. Akcji tutaj nie brakuje, ma doskonałe tempo narzucane przez bogaty rozwój wydarzeń, który z kolei napędzany jest ogromem decyzji podejmowanych przez bohaterów – niejednokrotnie nagle, pod wpływem impulsu.

Aż do samego końca nie byłam pewna, jak to wszystko się zakończy. W głowie pojawiały się różne wizje, mniej lub bardziej pozytywne, dlatego napięcie towarzyszyło mi w trakcie lektury praktycznie cały czas! I wiecie co? Osobiście wyczuwam, że to wszystko to cisza przed burzą – bowiem zapowiedziane są kolejne 3 tomy tego cyklu, a ja jestem przekonana, że Jensen w każdym z nich poruszy czytelników, podobnie jak to zrobiła i tym razem. Więc to jeszcze nie koniec historii Lary i Arena – co niezmiernie mnie cieszy, bowiem to bardzo przyjemna seria, do której chętnie jeszcze wielokrotnie powrócę.Komentarze

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...