"Opowieści o kotach, które rządziły światem" - Kimberlie Hamilton

 


Data wydania: 12.11.2020
Tytuł oryginału: Rebel Cats
Tłumacz: Małgorzata Bortnowska
ISBN: 978-83-240-5237-0
Wymiary: 157 x 235 mm
Strony: 160
Cena: 44,99


Koty były w moim życiu obecne od zawsze. Pierwszy pojawił się w rodzinie jak miałam zaledwie dwa lata, więc razem chodziliśmy „na czworaka” i razem się wychowywaliśmy. A towarzyszyło nam też kilka osiedlowych kotów, które często nas odwiedzały. Tak, właśnie tego typu dzieckiem byłam – siedziałam na podwórku w otoczeniu kotów, a nie swoich rówieśników. Potem gdy byłam nastolatką pojawił się nowy kot, który stał się dla mnie całym światem, a jego strata była niewypowiedzianym bólem. Są to bowiem tak niesamowite i kochane stworzenia, że nie sposób nie oddać im całego swojego serca… I to wspaniałe, że powstaje o nich tak wiele książek!

Opowieści o kotach, które rządziły światem to niesamowicie urocza i przepięknie wydana pozycja o naszych czworonożnych towarzyszach. Specjalnie nie używam tutaj od razu słów „czworonożny przyjaciel”, bowiem na przyjaźń kota trzeba sobie zasłużyć. Książka ta prezentuje sylwetki 30 znanych kotów – w sposób krótki i zwięzły, ale wystarczający pod względem zaciekawienia potencjalnego odbiorcy. A to o słynnych myszołapach, a to o kocie, który poleciał w kosmos, o kociaku, który przetrwał aż trzy zatopienia statków… Jest też o uwielbianym przeze mnie kocie Bobie i jego człowieku – Jamesie Bowenie.

Jednak te niesamowite kocie historie to nie wszystko! Są one bowiem poprzedzielane dodatkowymi ciekawostkami z kociego świata. Dowiecie się w jaki sposób koty okazują człowiekowi sympatię, poznacie ich historię – chociażby za pomocą doskonale opracowanych osi czasu, poznacie mnóstwo faktów na temat tych niesamowitych zwierząt. Choć oczywiście dla osoby, która od lat interesuje się kotami nie będzie w tym nic zaskakującego, to owa pozycja i tak cieszy oko i wywołuje uśmiech na twarzy. Chociaż faktycznie może być skierowana może do nieco młodszego czytelnika, przyszłego potencjalnego kociarza, to nawet osoba dorosła i tak będzie czerpać z tej króciutkiej lektury radość.

Trzeba również przyznać, że książka jest wspaniale wydana. Kolorowa, pełna schematów, ilustracji, rysunków. Coś wspaniałego dla każdego, kto kocha przepiękne opracowania, niesamowicie przyjemne dla oka. Co więcej – jeżeli jesteście ciekawi, kto odpowiada za wszystkie ilustracje to na końcu znajdziecie spis ilustratorów, ale nie tylko! Autorka podaje mnóstwo ciekawych stron i książek, po które można sięgnąć będąc typowym kociarzem. Dlatego jeżeli będziecie czuć niedosyt, to na pewno znajdziecie tam coś dla siebie!


Ta krótka książeczka to naprawdę czysta przyjemność dla każdego miłośnika kotów – zarówno małego, jak i dużego. To niesamowite opowieści o niesamowitych czworonogach, w które chwilami naprawdę ciężko uwierzyć – ale taka to już rola kotów, prawda? Zaskakują, bawią, a przy tym wszystkim nie dają się do końca poznać. Zawsze mają w sobie tę nutkę tajemnicy, której chyba nigdy nie uda nam się rozszyfrować! I za to je kochamy!

Za egzemplarz dziękuję wydawcy.

Komentarze

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...