Ulubione cytaty

"Tylko dlatego, że nikomu o tym nie powiedziałam, nie znaczy, że tego nie ma. Jest przez cały czas na dnie moich myśli, jak piosenka, której nie można przestać nucić. No i muszę przyznać, że wobec tego pomysł, żeby umawiać sięz innymi chłopakami, wydaje się... cóż, zwykłą stratą czasu."  - M. Cabot "Pośredniczka"

"To zawsze człowiek tworzył bogów, a nie bogowie tworzyli człowieka" - Anton Szandor LaVey


"Mój umysł zbacza, myśląc o nim." - L. Schroeder "To ja cię pokochałam, to ja cię zabiłam"


"Kocham ziemię, po której ON stąpa, powietrze nad jego głową; wszystko, czego dotknie jego ręka, każde jego słowo, każde spojrzenie, każdy postępek i Jego całego bez zastrzeżeń!" - E. Bronte "Wichrowe wzgórza"


"Przewodnią myślą mego życia jest on. Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po porostu nic wspólnego." - E. Bronte "Wichrowe wzgórza"


"Dlatego on się nigdy nie dowie, jak bardzo go kocham. Wcale nie dlatego, że jest przystojny, ale dlatego, że jest bardziej mną niż ja sama. Nasze dusze są jednakowe, niezależnie od tego, co w nich tkwi." - E. Bronte "Wichrowe wzgórza"


"Jest zawsze, zawsze obecny w moich myślach - nie jako radość, bo i ja zawsze nie jestem dla siebie radością, ale jak świadomość mojej własnej istoty. " - E. Bronte "Wichrowe wzgórza"


"Nie mogę żyć bez mego życia! Nie mogę żyć bez mojej duszy!" - E. Bronte "Wichrowe wzgórza"


"Powiedziałam mu, że jego niebo byłoby mdłe i nudne, a on odparł, że moje byłoby pijane. Ja powiedziałam, że w jego niebie dostałabym śpiączki, a on powiedział, że w moim nie mógłby oddychać." - E. Bronte "Wichrowe wzgórza"


"-Głupcem jesteś, skoro się tu zjawiłeś, człowieku - odezwała się owa istota. Lecz jego usta nie poruszały się i nie poprzez uszy słyszałem jego głos. - Głupcem jesteś, skoro próbujesz stanąć pomiędzy mną i czarownicą, którą kocham; jeszcze raz" - A. Rice "Godzina czarownic"


"Czy to były czary, czy zwykła hipnoza? To nie miało znaczenia. Potęga czarownicy zawsze pozostanie potęgą czarownicy" - A. Rice "Lasher"


"Wydawało się, że może bez końca mówić o seansach spirytystycznych, kontaktujących się z duchami mediach, naukowych badaniach zjawisk nadprzyrodzonych, okultyzmie i ektoplazmie." - A. Rice "Lasher"


"A świat, jakżeby inaczej, znajdował się na krawędzi katastrofy!" - A. Rice "Lasher"


"Kotku, jeśli zechcę użyć swoich podstępnych i złowrogich uwodzicielskich mocy, pierwszy się o tym dowiesz." - R. Mead "Marzenia sukuba"


"-Na pewno nie jesteś odmieńcem?

-Przeciwnie, jestem przekonana, że jestem odmieńcem." - S. Kenyon "Rozkosze nocy"

"Zawsze będę Cię kochał. Jesteś powietrzem, którym oddycham." - S. Kenyon "Rozkosze nocy"


"Żeby zdobyć Twoje serce trzeba sobie wyhodować futro i kły." - L. Adrian "Szkarłat północy"


"-A co z drewnianym kołkiem? Czy można Cię zabić kołkiem?

-Każdego można zabić kołkiem." - B. Fantaskey "Przyrzeczeni"

"Byłabym wdzięczna gdybyś nie próbował mordować ludzi i jaszczurek, żeby zwrócić moją uwagę. Dobranoc." - M. Cabot "Porzuceni"


"Przestań myśleć jak człowiek." - J. Kagawa "Żelazny król"


"Może i był duchem z innego wymiaru, ale to mój duch i nie chciałam, żeby kiedykolwiek zniknął mi z oczu." - S. C. Ransom "Błękitna miłość"


"Widocznie wyznawał zasadę: 'usiądź znów na konia, z którego spadłeś'. Ja wyznawałam zasadę: 'za cholerę'." - C. Tiernan "Ukochany nieśmiertelny"


"-A skąd wiesz, że Ty jesteś obłąkany?

-Po pierwsze - odpowiedział Kot - pies nie jest obłąkany. Zgadzasz się z tym?
-Chyba tak.
-No więc widzisz - ciągnął Kot - że pies warczy, jak się rozgniewa, a kiedy jest zadowolony - macha ogonem. Otóż ja normalnie warczę, jak jestem zadowolony, a macham ogonem jak się rozgniewam. I dlatego jestem wariat." - L. Carroll "Alicja w Krainie Czarów"

"Człowiek niekiedy więcej może się nauczyć od wariata, niż od mędrców" - B. Stoker "Dracula"


"Większość ludzi nigdy nie poznaje prawdy. Większość nie potrafiłaby jej znieść." - C. Clare "Mechaniczny anioł"


"Czasami jedynym sposobem oderwania się od własnych myśli jest utrata świadomości." - A. Katsu "Wieczni"


"Nie istnieją granice dla tych, którzy nie boją się ich przekraczać." - L. Gallego "Księga Portali"


Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

A book is a dream that you hold in your hands...

A book is a dream that you hold in your hands...

Reading is dreaming with open eyes...

Reading is dreaming with open eyes...